Četvrtak, 18. travnja 2024.

Dora Lovrinović prvakinja Hrvatske na 60 metara za mlađe kadetkinje

Valja napomenuti da je Dora Lovrinović trenutno ove godine jedina mlađa kadetkinja u Hrvatskoj koja je 60 m istrčala ispod 8 sekundi i da je to trenutno najbolji mlađekadetski rezultat nakon 2017. godine

Članovi Atletskog kluba Koprivnica nastupili su u subotu na Prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete i mlađe kadetkinje, te kadete i kadetkinje u Varaždinu.

U konkurenciji kadeta Ivan Bebek je osvojio 8. mjesto na 100 m prepone s osobnim rekordom 16,76, a Lukas Petrić je osvojio 18. mjesto na 60 m s osobnim rekordom 7,92.

U konkurenciji mlađih kadeta Petar Slavinić je osvojio 15. mjesto u bacanju vortexa i 7. mjesto na 400 m s osobnim rekordom 1.02,66, Dorian Držanić je osvojio 12. mjesto na 400 m s osobnim rekordom 1.05,59, Luka Kolonić je osvojio 16. mjesto na 400 m u vremenu 1.07,77 i 17. mjesto na 60 m u vremenu 8,62.

Teo Ištvan je osvojio 25. mjesto na 60 m u vremenu 8,85. Štafeta mlađih kadeta na 4×60 m u sastavu Teo Ištvan, Petar Slavinić, Luka Kolonić i Dorian Držanić je osvojila 6. mjesto u vremenu 33,85.

U konkurenciji mlađih kadetkinja Karla Obranović je osvojila 67. mjesto na 60 m s osobnim rekordom 9,30, Tija Požgaj je osvojila 61. mjesto na 60 m s osobnim rekordom 9,14, Lana Grudić je osvojila 48. mjesto na 60 m s osobnim rekordom 8,84, Zara Rupčić je osvojila 35. mjesto na 60 m s osobnim rekordom 8,72.

AK Koprivnica
Atletičari Koprivnice // Foto: AK Koprivnica

Štafeta mlađih kadetkinja na 4×60 m u sastavu Tija Požgaj, Lana Grudić, Zara Rupčić i Dora Lovrinović je osvojila 7. mjesto u vremenu 33,18.

I za kraj, mlađa kadetkinja Dora Lovrinović je osvojila treće mjesto i brončanu medalju na 80 m prepone u vremenu 13,24 te prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske na 60 m u vremenu osobnog rekorda 7,95.

Valja napomenuti da je Dora Lovrinović trenutno ove godine jedina mlađa kadetkinja u Hrvatskoj koja je 60 m istrčala ispod 8 sekundi i da je to trenutno najbolji mlađekadetski rezultat u Hrvatskoj nakon 2017. godine kad je Matea Čerina iz Benkovca postavila hrvatski rekord na 60 m za mlađe kadetkinje u vremenu 7,83 (Matea Čerina je te 2017. godine u dvorani dostignula 7,90).

U međuvremenu ispod 8 sekundi spustila se jedino Mia Wild iz Slavonije iz Osijeka 2019. godine, s rezultatom 7,97.