Druga HRL Sjever: uvjerljive pobjede rukometašica Podravke 2 Lino i Đurđevčanki

Rukometašice Podravke 2 Lino u nedjelju su u Koprivnici svladale posljednjeplasiranu u Drugoj HRL Sjever Olimpiju iz Osijeka s uvjerljivih 42:23 (21:13).

U nastavku drugog dijela prvenstva ekipa mladih Podravkinih igračica gošćama iz Osijeka nije pružila niti malo nade u pozitivan rezultat.

Od prve minute vrlo solidnom igrom u obrani, a brzim i efikasnim napadima, punile su mrežu suparnica sa svih pozicija. Poluvrijeme je završilo s osam pogodaka razlike.

Dobra igra nastavljena je i u nastavku utakmice. U igri je, uz dvije vrlo dobre vratarke, sudjelovalo svih 14 igračica iz zapisnika, a u strijelce se upisalo njih 12.

Golovima su prednjačile Zrnić s 10 i Megerle s 9 golova, a značajan doprinos su dale i Perić (6) te Stručić (5).

– Iznimno sam zadovoljna i s igrom mojih ostalih igračica – rekla je trenerica Đurđica Zečević.

U iduća dva kola Linice čekaju dva puno jača protivnika, Pitomača u gostima i Đurđevac na domaćem terenu.

– Bez ikakvog rezultatskog pritiska, želja nam je da prikažemo rukomet kakvog treniramo i igramo, a to je brz i moderan. Motiviranosti i želje za dokazivanjem nam ne manjka. Nadamo se samo da će kroz dva tjedna možda popustiti epidemiološke mjere pa da konačno zaigramo i pred našim vjernim navijačima – zaključila je trenerica Đurđica Zečević.

Đurđevac je u 12. kolu Druge HRL Sjever s uvjerljivih 42:25 pobijedio u Dardi. Najefikasnije u ekipi iz grada Picoka bile su Anamarija Mikulić s osam golova, Jelena Karanović sa šest golova te Mia Zagrajski, Tihana Kožar, Lea Pavlović i Antonela Golubić s pet pogodaka.

Stopostotna nakon 12 odigranih utakmica na vrhu je ekipa Zeline, Podravka 2 Lino ima 20 bodova, a Đurđevac bod manje.

1. Zelina 12 12 0 0 432:330 24
2. Podravka 2 Lino 12 10 0 2 494:369 20
3. Đurđevac 12 9 1 2 385:327 19
4. Pitomača 12 9 0 3 426:358 18
5. Garešnica 11 7 0 4 348:344 14
6. Osijek 2 12 5 1 6 367:355 11
7. Brod 11 5 0 6 316:328 10
8. Bjelovar 2 11 4 1 6 291:333 9