Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Eurogol Lovrića za pobjedu Gorice protiv Slavena Belupa u Koprivnici

Nakon poraza u Osijeku, Slaven Belupo u ponedjeljak je ugostio Goricu, koja je u prošlom kolu poražena u Varaždinu nakon preokreta domaćina u finišu utakmice.

U posljednjoj utakmici 20. kola Prve HNL gosti su slavili minimalnim rezultatom eurogolom Lovrića nakon 14 minuta igre u drugom poluvremenu.

Bio je to treći međusobni susret ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. Zanimljivo, u oba susreta slavili su gosti. Gorica je u Koprivnici pobijedila rezultatom 2:1, dok je koprivnička momčad u Velikoj Gorici bila bolja minimalnim rezultatom. U prvoj utakmici za Slaven Belupo je gol postigao Glavčić, a za Goricu oba Mudrinski, dok je u drugoj precizan bio Soldo.

Slavenaši su u ovu utakmicu ušli kao sedmoplasirana momčad prvenstva s 20 osvojenih bodova, sedam više od posljednjeplasirane Istre, dok je Gorica bila treća s 33 boda u 18 odigranih utakmica. Goričani su sada na 36 bodova, imaju devet manje i utakmicu manje od vodećih Dinama i Osijeka.

Od prve minute igralo se otvoreno. Etoundi je najprije za domaće bio u izglednoj poziciji, ali ga zatvara Steenvoorden. Lovrić je potom pucao sa 17-18 metara kraj gola. Od Lovrićeva udarca ubrzo je stradao Tomislav Božić, domaći stoper kojem je to bila 100. utakmica u HNL-u. Nažalost, u 14. minuti Božić je morao van s terena. Osim glave, vidjelo se da ga muči i noga. Ušao je umjesto njega Damian van Bruggen.

U 25. minuti sudac Duje Strukan iz Splita kontaktirao je VAR sobu u kojoj je bio Ivan Bebek nakon kontakta Gamarrae, Argentinca kojem je to bio HNL debi, i Dieyea. Odluka je bila da nema najstrože kazne za goste.

Dvije minute kasnije Suk i Lovrić su opasno zaprijetili, no ostalo je bez pogodaka na koprivničkom stadionu.

U 39. minuti velika šansa gostiju. Krizmanić se riješio Bogojevića, išao na dodavanje Špikiću, ali je u bloku bio Paracki. Odmah potom s nekih 11 metara opasno puca Kalik, no Filipović je ponovno spreman. Krizmanić je imao dobru priliku u 44. minuti, no njegov snažan udarac završava u bloku kapetana Farmaceuta Parackog.

U sudačkoj nadoknadi, a igralo se šest minuta, Slaven Belupo oslobodio se malo pritiska i krenuo po vodstvo. Imao je Bogojević lijep skok nakon slobodnjaka Lulića, no pucao je glavom preko gola. Etoundi je još poslije toga okušao svoj udarac, ali bilo je to slabašno.

U svlačioni je na poluvremenu ostao Etoundi, a trener Slavena Belupa Tomislav Stipić u napad je, uz Krstanovića, stavio Knolla.

Živnuli su Farmaceuti, probali su Glavčić, Lulić, Knoll i Bogojević, no bezuspješno. Prije Bogojevićeva udarca, u 57. minuti, Lovrić puca u blok pa traži igranje rukom, sudac Strukan se opet konzultirao s VAR-om, ali nije bilo govora o jedanaestercu.

U 59. minuti, nakon dodavanja Špikića, koji je prethodno dobio duel s Gamarraom, Lovrić postiže prekrasan gol za vodstvo gostiju. S ruba šesnaesterca desnom nogom u desni kut. Neobranjivo. To je njegov 14. gol ove sezone u HNL-u. Mogao je ubrzo Kalik i povećati prednost gostiju, ali Filipović je ukrotio njegov udarac, a netko od domaćih braniča izbio je loptu u korner.

Gamarra je u 63. minuti izašao van, a ušao je Mlinar. U 71. minuti Kalik snažno puca za goste, a Filipović opet brani.

Gorica u 73. minuti radi prvu izmjenu. Umjesto Kalika ušao je u igru Mitrović. Šest minuta kasnije kod domaćih ulazi Delić, a izašao je Bogojević. Mijenja potom opet i trener Gorice Siniša Oreščanin. Izlazi strijelac Lovrić, a ulazi Dvorneković. U 86. minuti kod gostiju je izašao Babec, a zaigrao je Hamad.

Nešto kasnije obećavajuću situaciju Delić je upropastio lošim udarcem iz daljine.

Nakon dobre prilike Gorice, u protunapad je u 92. minuti otišao Slaven Belupo, no Knoll puca preko gola. Imao je potom dobru situaciju i Bačelić Grgić, no loše puca i siguran je ponovno vratar Banić. Gorica je mirno utakmicu privela kraju.

U idućem kolu Slaven Belupo u nedjelju gostuje kod Hajduka u Splitu, a Gorica dan ranije dočekuje Šibenik.