Petak, 3. svibnja 2024.

DRUGA LIGA Križevački nogometaši, nakon odličnog izdanja protiv Gorice u Kupu, pobijedili Krk i preuzeli vrh ljestvice

Nogometaši Gorice, petoplasirani u HNL-u, svladali su u srijedu u osmini finala Hrvatskog kupa na domaćem terenu Radnik iz Križevaca, člana Druge lige, s 4:0.

No, suparnika iz Križevaca Velikogoričani su slomili tek u drugom poluvremenu kada su zabili sve pogotke. Prva dva su bili autogolovi, Sandi Kovač je svoju mrežu pogodio u 51., a Tomislav Grdenić u 56. minuti. Potom su uvjerljivu pobjedu Gorice potvrdili Josip Mitrović i Ante Matej Jurić golovima u 65. i 88. minuti.

Radnik iz Križevaca vrlo dobro je odigrao prvo poluvrijeme. Parirao je u svemu Gorici, teško se mogla primijetiti razlika tko nastupa u HNL-u, a tko u trećeligaškom okruženju. Uz to, Radnik je čak imao dvije dobre šanse koje na kraju nisu okrunjene pogotkom.

Ono što treba posebno istaknuti, nogometaše Radnika na stadionu u Velikoj Gorici bodrili su brojni navijači i definitivno odnijeli pobjedu na tribinama.

“Jedino što vam možemo reći i poručiti – HVALA VAM! Srce je veliko kao kuća. Jednostavno nema riječi kojima opisati vašu vjernost. Pokazali ste nam da smo veliki i u pobjedi i u porazu. Hvala vam što vjerujete u nas”, priopćili su iz križevačkog kluba nakon utakmice Hrvatskog kupa.

Dojmovi se nisu stigli ni slegnuti, a nogometaše Radnika već je čekao novi prvenstveni izazov. Križevčani su danas gostovali na riječkoj Kantridi gdje su odmjerili snage s momčadi Krka.

Čvrsta utakmica na kraju je završila minimalnom pobjedom momčadi Marija Vodanovića. Strijelac pogotka za sva tri boda Radnika bio je Kristijan Katalenac u 85. minuti.

Ovom pobjedom Križevčani su, zahvaljujući remiju bez pogodaka Jadrana iz Luke Ploče i Mladosti iz Ždralova, ponovno skočili na prvo mjesto prvenstvene ljestvice.