Subota, 4. svibnja 2024.

DRUGA LIGA Križevčani krenuli porazom u susjedskom derbiju s Bjelovarom, poražen i Mešnjak

Utakmicama 1. kola započela je nova sezona u jedinstvenoj SuperSport Drugoj nogometnoj ligi, u kojoj se od ove sezone natječe i križevački Radnik.

Križevčani su prvenstvo u jakoj konkurenciji otvorili porazom u susjedskom derbiju s Bjelovarom.

”Nogometaši Radnika Križevci poraženi su u Bjelovaru 3:2 u 1. kolu SuperSport 2. lige. Križevčani su na poluvremenu vodili 2:1, a oba je pogotka postigao kapetan Hrvoje Mladen iz kaznenih udaraca. Domaćin je u prvom dijelu, također, zabio iz najstrože kazne. Radnikovci su, nažalost, u sedamnaest minuta drugog dijela prosuli prednost, a Bjelovarčani su uspjeli preokrenuti rezultat i doći do vodstva nakon dvije velike greške naših igrača i “jeftino” primljenih pogodaka. Križevčani su nakon toga imali nekoliko vrlo izglednih prigoda i šteta je što u premijernom nastupu nisi dohvatili barem bod. Imali su, naime, više od igre i nisu iskoristili čiste prigode. No, trebat će, očito, vremena za prilagodbu na razinu igru u ovom stupnju natjecanja. Bitno je strpljenje i podrška. Sljedeće subote na Gradskom stadionu u 17 sati dočekuju momčad Jadrana Poreč koja je u prvom kolu odigrala 1:1 s Hrvatskim dragovoljcem”, stoji u izvještaju KŽ sporta.

Poraz je u svom debiju na klupi Mladosti iz Ždralova doživio i koprivnički trener Želimir Mešnjak. Njegova je momčad na gostovanju kod Karlovca 1919 izgubila rezultatom 3:2.