Đurđevačke rukometašice nakon dvije pobjede upisale i dva poraza, ali ostale u vrhu ljestvice

U 16. kolu Đurđevac je nadolazećeg vikenda trebao ugostiti Podravku 2 Lino, ali je ta utakmica odgođena

Nakon uvodne dvije pobjede u gostima u nastavku prvenstva u Drugoj HRL Sjever, đurđevačke rukometašice prije 10-ak dana na domaćem terenu u derbiju su poražene od vodeće Zeline rezultatom 27:25.

Ekipa Mate Matijevića nije bila na visini da sruši lidera, iako je do 48. minute utakmica bila u egalu.

Kod Đurđevčanki su u toj utakmici najefikasnije bile Ivana Zirn sa sedam i Kristina Zeko sa šest golova, dok su Viktorija Šestak i Lea Pavlović postigle po četiri pogodaka. Izostao je bolji učinak ostalih igračica za nešto više.

S druge strane, kod Zeline je najraspoloženija bila Ana Gudek s devet pogodaka, šest je dodala Tanja Madžarac, a Dora Tokić i Ema Marković su se četiri puta upisale u strijelce.

Ovaj poraz kao da je poljuljao samopouzdanje u redovima Đurđevca. Naime, prošlog vikenda ponovno je upisan poraz, ovaj put na gostovanju kod druge ekipe Zrinskog u Čakovcu. Domaće cure pobijedile su rezultatom 33:29, iako je Matijevićeva ekipa na poluvremenu vodila s tri razlike (17:14).

Zrinskice su predvodile Dora Car s 10 i Nina Siročić s osam pogodaka, dok je u redovima Đurđevca 10 pogodaka zabila Lea Pavlović, Monika Pratljačić se šest puta upisala u strijelce, a po pet golova zabile su Natalija Paro i Viktorija Šestak.

U 16. kolu Đurđevac je trebao ugostiti Podravku 2 Lino, ali je ta utakmica odgođena.