Petak, 19. travnja 2024.

Virovski Podravac i križevački Radnik jedini kandidati za naslov prvaka na košarkaškom sjeveru

U 18. kolu Druge košarkaške lige Sjever, koje je bilo na rasporedu prošlog vikenda, odigrane su samo tri utakmice.

Domaće ekipe iz vrha, Podravac, Radnik i Međimurje, opravdale su ulogu favorita protiv ekipa iz sredine prvenstvene ljestvice, Bjelovara, Petra Zrinskog i Ivančice. Njihovim pobjedama je situacija na vrhu tablice ostala nepromijenjena.

Vodeći Podravac je na domaćem parketu u Virju svladao Bjelovar rezultatom 103:82. Ni vrlo angažirana i poletna igra Bjelovarčanima nije bila dovoljna da ostvare nešto više od časnog poraza. Virovci predvođeni izuzetno nadahnutom braćom Zadravec, koja su zajedno postigla 62 koša, sjajni Stefan 37 (2×3), a odlični Julijan 25 (5×3), trećeg najboljeg igrača imali su u vrlo dobrom Martinu Vedrišu (19). Bjelovarčane je predvodio odlični Filip Tušek (23, 1×3) koji je organizirao i zabijao. Vrlo raspoložen je bio Ivan Stjepanović (18, 3×3), a role na svojoj visokoj razini su odigrali Bruno Vrinjanin (17, 1×3) i Ivan Perković (11, 3×3).

Slično je bilo i u susretu Radnika i Petra Zrinskog (88:66). Već do poluvremena su Križevčani vodili 16 razlike, da bi u drugom poluvremenu samo mirno priveli utakmicu kraju. Križevačka udarna trojka Borna Katanović (25, 3×3), Karlo Kos (23, 1×3) i Ivan Svoboda (15, 1×3) dala je najveći doprinos pobjedi domaćih. Kod gostiju je Roman Čimbur postigao 26 (1×3), Karlo Pandur 17 (1×3), a Tomislav Garvanović 14 koševa.

Iako je u utakmici Međimurja i Ivančice sve bilo riješeno već u prvom poluvremenu, na kraju je bilo samo 82:74 za domaćina. Petar Glumac (25, 1×3), Domagoj Kuzmić (22, 3×3) i Mario Novak (20, 3×3) su bili najbolji pojedinci kod Čakovčana, a Luka Putar (16, 2×3), Filip Rožman (12, 2×3), Marin Fištrek (12, 4×3), Stjepan (11) i Dean (10, 1×3) Herceg kod gostiju iz Ivanca.

Utakmica Vindije i Labrade je odgođena zbog bolesti više igrača Labrade, Virka je s 20:0 dobila utakmicu protiv Varteksa koji je odustao od natjecanja, a Vedi je bio slobodan.

Četiri kola prije kraja sasvim je izvjesno da će o prvom mjestu odlučivati utakmica u zadnjem kolu između Radnika i Podravca, dok su šanse Međimurja i Vindije za naslov prvaka samo teoretske.