Subota, 4. svibnja 2024.

EHF Europska liga: Podravka Vegeta prokockala veliku prednost u Mađarskoj

Rukometašice Podravke Vegete u nedjelju su gostovale kod mađarskog Vaca u utakmici 1. kola A skupine EHF Europske lige.

Iako je većinu susreta ekipa Ivice Obrvana odigrala vrlo dobro, u završnici je uspjela puno toga poništiti, a na kraju može biti zadovoljna što nije poražena.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena odlično je Podravka otvorila nastavak susreta, došla je do prednosti od pet pogodaka razlike i činilo se da će rutinski privesti stvari kraju.

Međutim, na kraju je ženski rukomet opet pokazao svoju čar, opet smo, kao i nedavno na Svjetskom prvenstvu, vidjeli da ništa nije sigurno dok sat ne otkuca 60 minuta.

Podravka je u završnim minutama ispustila prednost od sedam pogodaka, a niz pogrešaka omogućio je Vacu povratak o kakvom je mogao samo sanjati.

Lucija Bešen bila je uz isključenu Tinu Barišić najzaslužija za veliku prednost, no u završnim minutama na gol je stala Antonia Tucaković, a Podravka je postala prepasivna u napadu i neisgurna u obrani.

Šlag na tortu bilo je prenaivno isključenje koje je u posljednjoj minuti zaradila Nikolina Zadravec. Ponio ju je trenutak i vratila se na parket, iako je još uvijek odrađivala prijašnje isključenje od dvije minute (?!).

Bilo je tada 27:28, no uspio je Vac stići do izjednačenja i remija.

U subotu je norveški Storhamar na domaćem terenu minimalno svladao danski Nykobing rezultatom 27:26.

U 2. kolu Podravka dočekuje Nykobing (nedjelja, 16.00), dok je Storhamar domaćin Vacu (nedjelja, 14.00).

VAC – PODRAVKA VEGETA 28:28 (12:13)
VAC – Vac Varos Sportcsarnoka. Gledatelja 800. Suci: Jakub Jerlecki i Maciej Labun (Poljska). Delegatkinja EHF-a: Lada Palatinus (Češka).
VAC: Csizmadia (1), Bukovszky (6), Gyori; A. Ballai, Csikos 1, Ferenczy 2, B. Ballai 2, Kovacs, Such 2, Marincsak 3, Banfai 1, Csire, Kuczora 7(4), Kovalcsik 2, Tyiskov-Helembai 7.
TRENER: Gabor Herbert.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (2+1), Galinec, Bešen (13); Zadravec 3, Vuković, K. Pandža 6(2), Popović, Franušić, Đelekovčan, L. Kalaus 1, Šenvald 4, Vuljak, Barišić 9(2), Šimara 1, A. Pandža 2, Mamić 2.
TRENER: Ivica Obrvan.
SEDMERCI: Vac 3(2), Podravka Vegeta 5(4).
ISKLJUČENJA: Vac 10 min. (Ferenczy 2+2, Tyiskov-Helembai, Kuczora, Kovalcsik), Podravka Vegeta 16 min. (Barišić 2+2, Šenvald 2+2, Zadravec 2+2, K. Pandža, Vuković, Kalaus).