EURO Hrvatska na oproštaju izgubila i od Švedske, Tena Petika najefikasnija

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija odigrala je u srijedu u Ljubljani posljednju utakmicu na Europskom prvenstvu.

Naše ‘Kraljice šoka’ poražene su u ogledu sa Švedskom koja je slavila rezultatom 31:27 (17:11).

Hrvatice su povele 3:0, ali je potom Švedska velikim preokretom stigla do vodstva od 17:8 u završnici prvog poluvremena, i tada je bilo jasno da povratka neće biti.

Do kraja susreta naše su rukometašice uspjele tek ublažiti poraz, treći u trećoj utakmici drugog kruga.

Najefikasnija je u ekipi Hrvatske bila Koprivničanka Tena Petika sa šest postignutih pogodaka.

Tko zna, vjerojatno bi s Ćamilom Mičijević, Dejanom Milosavljević i drugim ozlijeđenim igračicama stvari na ovom Euru izgledale drugačije…

HRVATSKA: Pijević (11), Bešen (6); P. Posavec, Šenvald, Krsnik 1, S. Posavec, L. Kalaus 3, D. Kalaus, Ježić 2, Pavlović 1(1), Burić 1, Šimara 5, Debelić 3, Barišić 1, Petika 6, Blažević 4. IZBORNIK: Nenad Šoštarić