EURO Hrvatske rukometašice na startu izgubile od Norveške

Suparnik je bila jaka Norveška, koja brani naslov europskog prvaka osvojen 2020. u Danskoj, kad su 'Kraljice šoka' bile brončane

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u petak je u Ljubljani odigrala prvu utakmicu na Europskom prvenstvu.

Suparnik je bila jaka Norveška, koja brani naslov europskog prvaka osvojen 2020. u Danskoj, kad su ‘Kraljice šoka’ bile brončane.

Hrvatska je pružila dobar otpor u prvom poluvremenu, koje je završilo rezultatom 16:14 ua Norvežanke.

U nastavku su europske prvakinje podigle razinu igre u obrani, manje su griješile i naše su rukometašice u dugim razdobljima bile bez rješenja u napadu.

Na kraju je Norveška ostvarila pobjedu rezultatom 32:23 i opravdala ulogu favorita, ne samo u ovoj utakmici, već i cijelog natjecanja.

Stela Posavec postigla je četiri pogotka, a po tri gola zabile su Paula Posavec, Tena Japundža, Ana Debelić, Valentina Blažević i Dora Kalaus.

U prvoj utakmici skupine A sastale su se reprezentacije Mađarske i Švicarske, a Mađarice su upisale prve bodove pobjedom 33:28.

Hrvatske rukometašice sljedeću utakmicu igraju u nedjelju od 18 sati, a suparnik je Mađarska.