Subota, 20. travnja 2024.

Europska liga: Dinamo slavio u Belgiji

U sljedećem kolu koje je na rasporedu 21. listopada Dinamo će gostovati kod Rapida u Beču

Nogometaši Dinama ostvarili su prvu pobjedu u skupini Europske lige na teškom gostovanju u Belgiji.

Nakon što su u 1. kolu kod kuće izgubili od West Hama, Modri su prve bodove osvojili protiv Genka. I to kako, s pobjedom od 3:0.

Dinamo je poveo već u 10. minuti nakon lijepe akcije koju je majstorski završio Luka Ivanušec.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Čop je izborio kazneni udarac kojeg je rutinski realizirao Bruno Petković.

Grafika: Facebook GNK Dinamo Zagreb

U nastavku je penal zaradio i Mislav Oršić, uz to je Genku isključen Munoz, a Petković je u 67. minuti i drugi put bio siguran. Iako je vratar ovaj put pogodio stranu, udarac je bio izuzetno precizan.

U drugoj utakmici skupine H West Ham je u Londonu pogocima Ricea i Benrahme svladao Rapid 2:0.

Na ljestvici vodi West Ham sa šest bodova, Dinamo i Genk imaju po tri, a Rapid je na nuli.

U sljedećem kolu koje je na rasporedu 21. listopada hrvatski prvak će gostovati kod Rapida u Beču.