Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Farmaceuti na Šubićevcu prekinuli niz od tri poraza

Slaven Belupo je večeras odigrao 1:1 na gostovanju kod Šibenika u utakmici 13. kola HT Prve lige. Bila je to 12. utakmica bez pobjede koprivničkog prvoligaša, no barem je prekinut neugodan niz od tri uzastopna poraza.

Trener Zoran Zekić opet je promijenio sastav i sustav. U formaciji 4-4-2 uloge napadača dobili su Hadžić i Monjac, a uz njih dvojicu novi su u početnoj postavi u odnosu na ogled s Osijekom bili i Marina, Brković i Laušić.

Nakon početne inicijative gostiju prvu priliku imao je Šibenik, ali je Čović u 10. minuti obranio udarac Marina Jakoliša.

U 19. minuti sporna situacija, nakon udarca Antonija Marina loptu je pokušao blokirati Mario Marina, ali ga je pritom pogodila u ruku. Sudac Igor Pajač, Slavenovim navijačima poznat iz prošlog prvenstva kad je dosudio dva nepostojeća kaznena udarca za Istru 1961, i ovaj put je nakon duljeg gledanja snimke pokazao na bijelu točku.

Lopta je Marinu iz blizine pogodila u ruku, neki suci vjerojatno bi to sudili kao penal, neki ne bi, ali unatoč silnim protestima gostiju Pajač se nije predomislio. Siguran realizator u 23. minuti bio je Marin Jakoliš.

Bruno Bogojević
Bruno Bogojević u duelu // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

Početkom nastavka Brković je bio blizu izjednačenja, lopta je išla pod gredu, ali spasio je Rogić. Potom je priliku imao i Monjac nakon ubačaja Brkovića, ali nije se najbolje snašao pred vratarem Šibenika.

Nastavio je Slaven s napadima, snažno je u 61. minuti tukao Kvržić, no obranio je Rogić. Monjac je u 63. minuti pokušao iznuditi kazneni udarac, no zaradio je samo žuti karton zbog simuliranja.

Trostruku zamjenu napravio je Zekić u 64. minuti, ušli su Krstanović, Glavčić i Zapata.

Šibenik se u nastavku orijentirao na obranu i kontre, a iz jedne je opasno zaprijetio, kad je u 68. minuti Ćurić pogodio vratnicu.

Na drugoj strani Kvržić je u 80. minuti prokockao sjajnu priliku, šibenska obrana blokirala ja udarac i izbacila u korner nakon kojeg je još jednom sjajno reagirao Rogić, ovaj put pokušao je Laušić glavom.

Velika ofenziva ipak se isplatila Farmaceutima koji su u 82. minuti stigli do izjednačenja. Iz kornera s desne strane ubacio je Nemanja Glavčić, a glavom je precizan bio Zoran Kvržić.

Do kraja promjene rezultata nije bilo, ostalo je 1:1.

Isti suparnici sastaju se u utorak u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa.

Zoran Kvržić
Zoran Kvržić bio je strijelac za izjednačenje // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

ŠIBENIK – SLAVEN BELUPO 1:1 (1:0)
ŠIBENIK – Šubićevac. Gledatelja 300. Sudac: Igor Pajač (Zelina).
ŠIBENIK: Rogić – A. Jakoliš, Perić, Batarelo, Mina – Ćurić, Rak – Marin (od 64. Bedoya), Attys (od 72. Benić), M. Jakoliš – Delić (od 64. Bailone). TRENER: Mario Rosas.
SLAVEN BELUPO: Čović – Bogojević, Zirdum, Van Bruggen, Soldo – Kvržić (od 90+3. Mlinarić), Marina, Laušić (od 88. Kocijan), Brković (od 64. Glavčić) – Hadžić (od 65. Zapata), Monjac (od 64. Krstanović). TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 1:0 M. Jakoliš (23-11 m), 1:1 Kvržić (82).