FOTO Dinamo pred punim koprivničkim stadionom minimalno svladao Slaven Belupo

Koprivnički Gradski stadion 'Ivan Kušek - Apaš' oborio je rekord posjećenosti u aktualnoj sezoni, a gosti iz Zagreba imali su brojnu i glasnu potporu svojih navijača. Jedina tribina bila je skoro do kraja ispunjena, skupilo se 3011 gledatelja, prvi put nakon sezone 2014./15. više od tri tisuće ljudi došlo je na Slavenovu utakmicu

Nogometaši Slavena Belupa danas su u Koprivnici ugostili Dinamo u utakmici 28. kola HT Prve lige.

Koprivnički Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’ oborio je rekord posjećenosti u aktualnoj sezoni, a gosti iz Zagreba imali su brojnu i glasnu potporu svojih navijača. Jedina tribina bila je skoro do kraja ispunjena, skupilo se 3011 gledatelja, prvi put nakon sezone 2014./15. više od tri tisuće ljudi došlo je na Slavenovu utakmicu.

Farmaceuti su u utakmicu ušli potpuno rastetrećeni, dok je Modrima u igri bio ogroman ulog, bodovi su im predstavljali imperativ u uzbudljivoj utrci za naslov hrvatskog prvaka.

Dinamo je u prvom dijelu pokazao malo, a Slaven Belupo skoro ništa. Modri su na odmor otišli s prednošću od jednog pogotka. U 20. minuti Šutalo je uposlio Oršića koji je izbjegao zaleđe, izbio sam pred domaćeg vratara Sušaka i mirno pogodio za 0:1. Prije toga mrežu je nakon duplog pasa s Andrićem zatresao i Petković, ali taj gol nije priznat jer se Oršić u početku akcije nalazio u zaleđu.

Pogodak Mislava Oršića možete pogledati OVDJE.

Na polovici prvog dijela igru je morao napustiti ozlijeđeni stoper Božić, zamijenio ga je napadač Krstanović. Nekih većih uzbuđenja do kraja prvog poluvremena nije bilo.

U nastavku su prilike imali Oršić i Zapata, potom Menalo i Laušić, ali svima je nedostajalo preciznosti. U završnici je priliku imao i Petković, no Sušak je obranio. Ostalo je 0:1, vrijedna pobjeda Dinama ostvarena uz igru koja nije mogla očarati navijače, no s druge strane suparnik je ostao bez prave prilike. Bodovi su pišu, to je za goste iz Zagreba u ovom trenutku bilo najvažnije.

Tečajevi na Dinamo bili su relativno niski, a najveći koeficijent od 1.40 mogli ste pronaći na najpoznatijim hrvatskim kladionicama.

Nakon ovog kola u hrvatskom prvenstvu slijedi stanka zbog obveza reprezentacije. U 29. kolu Slaven Belupo gostuje kod Lokomotive (4. travnja u 18.00), dok Dinamo dočekuje Hrvatski dragovoljac (3. travnja u 17.00).

Slaven tribina
Puna tribina koprivničkog stadiona // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

SLAVEN BELUPO – DINAMO 0:1 (0:1)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 3011. Sudac: Mario Zebec (Varaždin).
SLAVEN BELUPO (3-4-2-1): Sušak – Božić (od 26. Krstanović), Paracki, Soldo – Kvržić (od 84. Mlinarić), Marina (od 84. Bogojević), Caimacov, Goda – Brković (od 69. Liklin), Zapata – Hoxha (od 69. Laušić). TRENER: Zoran Zekić.
DINAMO (3-4-3): Livaković – Theophile, Šutalo, Franjić – Ristovski, Mišić, Gojak (od 61. Ademi), Špikić (od 70. Menalo) – Petković (od 90+1. Jurić), Andrić (od 61. Tolić), Oršić (od 90+2. Baturina). TRENER: Željko Kopić.

10. Hrv. dragovoljac 28 3 5 20 24 63 -39 14

REZULTATI 28. KOLA: Hrvatski dragovoljac – Istra 1961 0:0, Gorica – Rijeka 1:0, Hajduk – Lokomotiva 4:0, Slaven Belupo – Dinamo 0:1, Šibenik – Osijek (17.05).