FOTO Fenomenalni Slaven Belupo uvjerljiv protiv Šibenika na Šubićevcu

Iduću utakmicu koprivnička će momčad igrati već u srijedu kada u zaostalom susretu gostuje u Velikoj Gorici

Otišli su Farmaceuti u Šibenik po tri boda i vraćaju se u Koprivnicu s tri boda. Slaven Belupo slavio je na Šubićevcu s uvjerljivih 3:0.

Već u 16. sekundi utakmice momčad Tomislava Stipića povela je preko Karla Lulića na asistenciju Francka Etoundija. To ga svrstava u jedan od najbržih pogodaka u povijesti HNL-a.

U 33. minuti Etoundi je zabio maestralno glavom za povećanje vodstva nakon ubačaja iz kornera Nemanje Glavčića.

Törles Knöll stavio je točku na “i” glavom u 81. minuti. Asistirao mu je milimetarski precizno Ivan Krstanović.

Trener Stipić u ovom susretu nije mogao računati na Stipu Bačelića Grgića i Arijana Brkovića koji su ozlijeđeni, a od prve je minute na teren poslao Filipovića na golu, Božića, Parackog i Soldu u obrani, dok su bokove zauzeli Goda i Bogojević. Trojicu veznjaka činili su Lulić, Mlinar i Glavčić, dok su u napadu zaigrali Krstanović i Etoundi. Pokazalo se – odličan odabir.

Koprivnički prvoligaš odigrao je odličnu i jako pametnu utakmicu. Mogla je pobjeda biti čak i uvjerljivija. No, to ne znači da i Šibenik nije imao svoje prilike. Ali protiv ovakvog Slavena Belupa i vratara Ivana Filipovića u ovoj utakmici nisu imali šanse.

Nakon 12 odigranih utakmica, Slaven Belupo sada je s 14 osvojenih bodova na šestom mjestu prvoligaške ljestvice.

27. studeni 2020. – 13. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Šibenik, Šubićevac

HNK Šibenik – NK Slaven Belupo 0:3 (0:3)

HNK Šibenik: Labrović – Pajić (od 46. Alvaro), Batarelo (od 46. Todorovski), Bilić – Mesa, Bulat, Ćurić (od 60. Alimi), Kvesić – Ampem, Jurić, Sahiti (od 60. Yeferson). Trener: Krunoslav Rendulić.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Soldo – Bogojević, Lulić (od 80. Maglica), Mlinar (od 88. van Bruggen), Glavčić (od 80. Prce), Goda – Krstanović (od 85. Boakye), Etoundi (od 59. Knoll). Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Damir Batinić (Osijek), Kruno Šarić (Županja), Marjan Tomas (Osijek) i Jakov Titlić (Potravlje)

VAR: Mario Zebec (Cestica) AVAR: Borut Križarić (Čakovec)

Kontrolor: Dragutin Vuk (Čakovec)

Delegat: Ivan Jurina (Zabok)

Strijelci: 0:1 Lulić 1′, 0:3 Etoundi 33′, 0:3 Knoll 80′

Žuti karton: (Šibenik); Mlinar 8′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Šibenik); (Slaven Belupo)

Iduću utakmicu koprivnička će momčad igrati već u srijedu kada u zaostalom susretu gostuje u Velikoj Gorici. Slaven Belupo i Gorica snage će odmjeriti od 17 sati, a utakmica će se igrati u sklopu 9. kola HT Prve lige.