FOTO Hrvatska Sahara trail privukla čak 353 natjecatelja

Pod pokroviteljstvom Grada Đurđevca te u organizaciji Turističke zajednice Grada Đurđevca i Zajednice sportskih udruga grada Đurđevca uspješno je završio prvi Hrvatska Sahara Trail koji je u dvije dužinske utrke okupio čak 353 natjecatelja iz cijele Hrvatske.

Natjecatelji su startali ispred srednjovjekovne utvrde Stari grad, a u dvije rute imali su prilike trčati uređenom trim stazom park šume Borik.

Grad Đurđevac
Grad Đurđevac // Foto: Foto: Monika Miletić, djurdjevac.hr

U kratkoj utrci dugoj 5 kilometara nastupilo je 178 natjecatelja. Prvo mjesto odnio je Mario Martinčić, drugo Nino Berta iz Bk Faust Vrančić, treće mjesto Kristijan Grgac iz KTK, a četvrto Tomislav Jakupić.

Natjecatelji Hrvatske Sahare trail
Natjecatelji Hrvatske Sahare trail // Foto: Monika Miletić, djurdjevac.hr

U ženskoj kategoriji najbrža je bila Mateja Golenja iz AK Fit, drugo mjesto osvojila je Matea Blažinović, a treće Lucija Sačer iz AK Fit Zaprešić.

Đurđevački gradonačelnik Hrvoje Janči

U najzahtjevnijoj utrci dugoj 17 kilometara nastupilo je 175 natjecatelja, a najbrži u muškoj kategoriji je bio Martin Štefan iz Virovskih ranera, na drugo mjesto se plasirao Darko Dolovskog iz Hvidra VPŽ, a na treće Saša Horvat iz AK Međimurje Čakovec.

U ženskoj kategoriji na toj dionici prva je bila Sara Špiranec iz Atletskog kluba Virovitica, druga je završila Mateja Kaniški kao individualka, a treća Petra Vrhovec iz Škole trčanja Križevci.

Cijelu fotogaleriju možete pogledati OVDJE.