Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

FOTO Hrvatska Sahara trail: utrka jedinstvenom pustinjom i ove godine privukla velik broj natjecatelja

U subotu je u organizaciji Turističke zajednice Grada Đurđevca održana trkačka utrka pod nazivom Hrvatska Sahara trail koja je okupila 450 natjecatelja.

Start i cilj bio je ispred utvrde Stari grad, a od koje se kretalo po drvenoj šetnici u Park šumu Borik koja ima razgranatu mrežu puteljaka i uređenu trim stazu.

Hrvatska Sahara trail utrka

Osim što su mogli birati između dvije staze, kraće od 5,7 kilometara te duže od 17 kilometara, natjecatelji su mogli izabrati i canicross, sportsku disciplinu, odnosno utrku u koju su uključeni i psi, na stazi dužine 5,7 kilometara.

U kratkoj utrci dugoj 5,7 kilometara prvo mjesto odnio je Mario Martinčić (AK Koprivnica), drugo Leon Milner (Adidas Runners Osijek | Tk BuBe), a treće Jurica Fapali (URT ‘Nexe Team’ Našice).

U ženskoj kategoriji najbrža je bila Matea Blažinović (AK Martin Dugo Selo), drugo mjesto osvojila je Maja Matijašić (Taekwondo klub Ozalj), a treće Sara Podoreški (AK Koprivnica).

U utrci dugoj 17 kilometara najbrži je u muškoj kategoriji bio Nikola Špoljar (Ak Zabok), drugo mjesto je osvojio Mateo Ledinski (AK Bjelovar), dok je treći bio Siniša Škvorc (AK Međimurje).

U ženskoj kategoriji na toj dionici prva je bila Irena Smojver (AK Sljeme & Canicross Croatia), druga je završila Lucija Ptiček (HAVK Mladost), a treća Vanja Rupčić (AK Koprivnica).

Što se tiče canicross discipline, u muškoj kategoriji prvi je bio Tilem Strmšek (Canifit team & Fitmin), drugi David Meijer, a treći Tomislav Vuk (Canicross Croatia). U ženskoj kategoriji prvo mjesto zauzela je Anja Gluvić (Canifit team), drugo Irena Smojver (AK Sljeme & Canicross Croatia), a treće Ivana Merc (AK Koprivnica).

“Veliko hvala Kristijanu Grgacu i Danijelu Martinčiću na još jednoj odličnoj organizaciji. Također, hvala i svima vama koji ste sudjelovali i time podržali naše organizatore i nas. Vidimo se i iduće godine”, poručili su iz Turističke zajednice grada Đurđevca.