Srijeda, 24. travnja 2024.

FOTO izvještaj iz Đurđevca: Graničar i Borac iz Imbriovca odigrali vrlo zanimljivu utakmicu

Podravski derbi 12. kola Četvrte nogometne lige Bjelovar – Koprivnica – Virovitica između đurđevačkog Graničara i Borca iz Imbriovca završio je neriješeno 2:2.

Mlada momčad Graničara, iako bolja, nije uspjela pobijediti iskusnu i čvrstu ekipu gostiju iz Imbriovca.

Graničar je kontrolirao igru cijelo prvo poluvrijeme. Smislenom i sigurnom kombinatorikom i brzim akcijama konstantno su ugrožavali gol Balale, dok su gosti na trenutke djelovali zbunjeno i izgubljeno.

Takva igra mladih Picoka urodila je pogotkom u 13.minuti utakmice kada je odlični Matasić bravurozno kroz cijelu obranu gostiju s 30-ak metara proigrao Šempera, koji je odlično sa samog kuta šesnaesterca odmjerenim šutom pogodio suprotne “rašlje” Balalinog gola.

Uz mnoge prilike za gol Picoka na poluvrijeme se odlazi minimalnim vodstvom Graničara.

U drugom poluvremenu gosti igraju brže i kvalitetnije te stvaraju više šansi pred golom mladih Picoka.

U 49. minuti iz slobodnog udarca s 18 metara Bastašić pogađa desnu stranu Stanešićevog gola za izjednačenje.

Napadi igrača Borca nastavljaju se i dalje, no mladi Picoki dobro pariraju te brzim kontrama stvaraju i svoje šanse. Iz jedne takve, prekrasnim udarcem iz igre, Matasić s 20-ak metara pogađa u 76. minuti za domaće vodstvo od 2:1.

Deset minuta kasnije Bastašić ponovo pogađa na isti način iz slobodnog udarca s 20-tak metara za izjednačenje.

U sudačkoj nadoknadi mladi Picoki stvaraju dvije stopostotne prilike, no Miklaušić sam ispred Balale ne uspijeva zabiti. Minutu kasnije Šemper gađa donji desni kut gola, no Balala sigurno brani.

U posljednjem jesenskom kolu đurđevački Graničar idućeg vikenda gostuje kod Mladosti u Kloštru Podravskom, a Borac će u Imbriovcu ugostiti Graničar iz Bušetine.

Đurđevac: Graničar – Borac 2:2
Bušetina: Graničar – Suhopolje (nedjelja, 12.00)

GRANIČAR ĐURĐEVAC – BORAC IMBRIOVEC, Foto: Robert Rodman

Detalj s utakmice između Graničara i Borca iz Imbriovca u Đurđevcu Detalj s utakmice između Graničara i Borca iz Imbriovca u Đurđevcu Navijači u Đurđevcu Detalj s utakmice između Graničara i Borca iz Imbriovca u Đurđevcu Detalj s utakmice između Graničara i Borca iz Imbriovca u Đurđevcu Navijači u Đurđevcu Nogometaš Graničara iz Đurđevca u akciji Navijači u Đurđevcu Nogometaš Graničara iz Đurđevca u akciji Navijači Borca Stadion u Đurđevcu