Subota, 20. travnja 2024.

FOTO Juniori Podravca iz Virja prvaci međužupanijske košarkaške lige

U prvom kolu regionalne lige Podravac je pobijedio Donji Kraljevec rezultatom 111:50 i uz Vindiju je kandidat za osvajanje naslova regionalnog juniorskog prvaka

Jedino košarkaško natjecanje koje se odvija u mlađe dobnim uzrastima je juniorska M-19 liga.

U prvom stupnju tog natjecanja, međužupanijskoj ligi Koprivnica – Bjelovar – Virovitica, juniori Podravca su uvjerljivo, s deset pobjeda i bez poraza, osvojili prvo mjesto.

Redom su, po dva puta, pobijedili: bjelovarski Vedi (106:74 i 106:46), Radnik iz Križevaca (105:48 i 90:37), Virku iz Virovitice (141:48 i 128:36), đurđevačku Mladost (134:52 i 113:48) i Bjelovar (114:49 i 20:0).

U sljedećoj natjecateljskoj fazi, regionalnoj juniorskoj ligi, U-19, tri prvoplasirane ekipe (Podravac, Vedi i Radnik) odmjerit će snage s predstavnicima Varaždinske i Međimurske županije (Vindijom iz Varaždina, Međimurjem iz Čakovca i Donjim Kraljevcom).

U 1. kolu regionalne lige Podravac je pobijedio Donji Kraljevec rezultatom 111:50 i uz Vindiju je kandidat za osvajanje naslova regionalnog juniorskog prvaka.

Za juniore Podravca ove sezone nastupaju Igor Odobašić, Luka Kuzmić, Tomislav Benotić, Adi Stajku, Matija Malačić, Marin Petričević, Antonio Šoš, Anton Gregar Hrženjak, Petar Sušanj i Leon Cestar, a za regionalno prvenstvo im se priključio Patrik Lovrić. Trener je Mirko Hrženjak.

Tekst: Željko Horvat, foto: KK Podravac Virje