FOTO Košarkaši domaćeg Podravca osvojili Prvi memorijalni turnir ‘Petar Sočec Tomić’ u Virju

U nedjelju je u Virju odigran 1. Memorijalni košarkaški turnir u spomen na tragično preminulog igrača Podravca, Petra Sočeca Tomića.

Najprije je u Goričkoj ulici nasuprot groblja otvoren njemu posvećen mural. Zatim je u športskoj dvorani prikazan kratki film, a predsjednik Športskog društva Podravac je mnogobrojne prisutne upoznao s kratkim, ali vrlo bogatim Petrovim životnim putem. Turnir je otvorio načelnik Općine Virje Mirko Perok.

Na juniorskom košarkaškom turniru su sudjelovale zagrebačke ekipe Dubrava i Medveščak, Međimurje iz Čakovca i domaći Podravac.

U prvoj utakmici turnira Podravac je pobijedio Dubravu s 96:74. Valja napomenuti da su Zagrepčani zbog obaveza igrača u prvenstvenoj utakmici došli s nešto mlađom ekipom. U drugoj utakmici Međimurje je bilo bolje od Medveščaka sa 100:84.

U utakmici za treće mjesto Medveščak je bio bolji od Dubrave sa 121:99.

U odličnoj finalnoj utakmici, visokog ritma i prepunoj lijepih poteza mladih igrača, Podravac je svladao Međimurje s 80:75.

Pehar za osvojeno prvo mjesto pobjedničkoj ekipi je uručio predsjednik Košarkaškog saveza Koprivničko-križevačke županije Zdravko Rupnik, a veliki prijelazni pehar kapetanu Podravca uručili su roditelji pokojnog Petra, Marija Tomić Sočec i Boško Sočec.

Peharima su nagrađene sve ekipe, a za osvojeno drugo i treće mjesto igračima su pripale i medalje.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je igrač Podravca Petar Sušanj, najbolji strijelac turnira je Antonio Šoš (Podravac), nagradu za fair-play je osvojio Nikola Hren (Međimurje), a plaketa za fair-play je dodijeljena ekipi zagrebačke Dubrave.