FOTO – KUP: Tehničar se u Cvetkovcu poigrao s Petrinjcima, Dubrava prejaka za Križevčane

Gosti su pokazali vrlo malo te je osvajač koprivničko-križevačkog Kupa više nego zasluženo prošao u 1. kolo Kupa u kojem očekuje susret s nekim od hrvatskih nogometnih velikana

U srijedu su odigrane utakmice pretkola SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, u kojima su nastupili i predstavnici Koprivničko-križevačke županije.

Tehničar je u Cvetkovcu ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Mladosti iz Petrinje, gosti su pokazali vrlo malo te je osvajač koprivničko-križevačkog Kupa više nego zasluženo prošao u 1. kolo Kupa u kojem očekuje susret s nekim od hrvatskih nogometnih velikana.

Sve je za Cvetkovčane počelo idealno već u ranij fazi, kad je Pilapović pogodio vlastitu mrežu. Igrala se 9. minuta, a velike zasluge za taj pogodak imao je raspoloženi Hudak.

U 20. minuti Hudak je osvojio loptu u uposlio Vrkića koji je predivno pogodio s 25 metara, a na 3:0 povisio je Bači koji je zakucao loptu pod gredu nakon Milekove asistencije.

Nogometaši Tehničara iz Cvetkovca
Nogometaši Tehničara iz Cvetkovca // Foto: Zvonimir Markač

Nakon 15 minuta igre u nastavku Bači je prvo promašio prazna vrata nakon vrhunskog dodavanja Mileka, no iskupio se ubrzo nakon toga pogodivši same rašlje s ruba kaznenog prostora, iskosa s lijeve strane.

Gosti su posljednjih 20 minuta odigrali s desetoricom nakon što je Smakiqi na centru sruđio Bačija koji je krenuo sam prema vratima Mladosti.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, ostalo je 4:0 za Cvetkovčane.

Nogometaši Radnika Križevci nisu uspjeli proći dalje, oprostili su se u pretkolu. Drugoligaš Dubrava Tim Kabel ipak je bila prejaka te je izborila prolaz rezultatom 1:3.

Posuđeni Slavenov igrač Turanjanin je u 16. minuti doveo goste u vodstvo, a eurogolom je izjednačio Hrvoje Mladen.

Ipak, u nastavku Turanjanin u 67. minuti zabija za 1:2, dok je konačnih 1:3 postavio Žabec u 75. minuti.

RADNIK KRIŽEVCI – DUBRAVA TIM KABEL 1:3 (1:1)
KRIŽEVCI – Gradski stadion. Gledatelja 300. Sudac: Darko Jurčević.
RADNIK KRIŽEVCI: Koprić, Dias da Silva (od 78. Ferenčak), Mačković, Tihelka (od 76. Jandrašec), Rengel, Mladen H, Mladen M, Šabijan (od 76. Kobelščak), Srbljinović (od 62. Furmek), lacić-Klarić (od 76. Dos Anjos Reganham), Kovač. TRENER: Anthony Pavlović.
DUBRAVA TIM KABEL: Debijađi, Čoko (od 81. Marton), Agba, Palić, Ivanović (od 58. Žabec), Kuliš (od 73. Vajdovčić), Hoić (od 58. Ljubanović), Palić (od 58. Radić), Ikenna, James, Turanjanin. TRENER: Damir Milinović.
STRIJELCI: 0:1 Turanjanin (16-11 m), 1:1 H. Mladen (45+1), 1:2 Turanjanin (67), 1:3 Žabec (75).