FOTO Lonja i Replay Križevci uvjerljivi trećeg dana križevačkog turnira

U četvrtak od 18 sati na rasporedu su sljedeći susreti: Gornja Rijeka - Močile, Pole Trade - Zabašport, Močile - Čvrstec, GT Igre - Pole Trade, Gornja Rijeka - Čvrstec, GT Igre - Zabašport, NK Radnik Križevci Pop Cron Šakić - Rumenjak d.o.o.

Treći je dan križevačkog malonogometnog turnira iza nas, u srijedu je odigran drugi dan Turnira županijskih klubova “Robin trgovine Križevci 2022”.

Odigran su susreti skupine G, a ždrijeb je u ovoj skupini spojio vrbovečke klubove. Ono što je obilježilo glavni turnir je odustajanje momčadi Dental Studio Perić od natjecanja, budući da se u momčadi pojavio covid. Tako su se iz skupine A u drugi krug natjecanja plasirali Graditeljstvo Cvilko i Pimont.

LONJA – GAJ 3:1

Lonja je na kraju opravdala ulogu favorita u ovom susretu, ali gotovo svi zgodici su postignuti tek u završnici susreta. Stoga, Gaj može žaliti što nije eventualno iščupao bod.
Marković u 23. minuti dovodi Lonju u prednost, koju u 27. minutu povećava Mihael Forgač. Hrvoje Medverec smanjuje u sljedećoj minute te Gaj gaji nadu za bodom, ali sve je riješio u posljednjoj minuti Krešimir Forgač i postavlja konačnih 3:1.

GAJ – BAN JELAČIĆ 0:1

Da je Gaj bio tvrd orah za Lonju pokazao je i susret protiv Bana Jelačića. Inače oba kluba se natječu u 1. ŽNL Istok te gledajući s te strane Gaj je bio favorit. Međutim, u 25. minuti susreta Anto Aračić pogađa za minimalnih 0:1 čime je eliminirao Gaj iz daljnjeg natjecanja, a prolaz osigurao Banovima i Lonji.

LONJA – BAN JELAČIĆ 5:1

Bio je to susret kojim se odlučio pobjednik skupine, a to je na kraju suvereno odradila Lonja, koja je u završnici susreta slomila Banove. Već u 2. minuti Krešimir Forgač dovodi Lonju u vodstvo, a prednost dodatno povisuje Marković tri minute kasnije.
Zaostatak smanjuje Škrinjar te Banovi idu na sve ili ništa. Na kraju to je momčad i Lonjice iskoristila te Ivoš u 24. minuti povećava na 3:1, Barišić dvije minute kasnije pogađa za 4:1, dok svojim drugim zgoditkom Marković u 29. minuti susreta postavlja konačnih 5:1.

REPLAY KRIŽEVCI – RADNIK KRIŽEVCI POP CORN ŠAKIĆ 5:0

Zdenko Međimorec i ove godine je okupio respektabilnu ekipu pod imenom Replay, koja je odmah u prvom susretu dala do znanja da ima velikih ambicija. Suvereno su odradili susret protiv kombinirane momčadi juniora Radnika Križevci te upisali uvjerljivu pobjedu od 5:0. Četiri zgoditka postigao je Perić, a jednoga je pridodao Bojić.

REPLAY KRIŽEVCI – TERMODINAMIKA SPLIT 4:2

Furiozno je krenula mlađahna momčad Termodinamike, koju čine mlade postave Rudeš, i već u 6. minuti povela 0:2. Križevački dečko Mihael Srbljinović, a čija braća Tomislav i Krunoslav također nastupaju na ovogodišnjem turnir (jedan je igrač Rudeša, a drugi Radnika Križevci), doveo je u 5. minuti Termodinamiku u vodstvo.

Očito je pogodak šokirao momčad Replaya, budući da već u sljedećoj odigranoj akciji Matas povećava prednost, čime je završio prvi dio susreta. No, u nastavku je ipak replay kaznio neiskustvo te u samo jednoj minutu poravnava rezultat. Prvo je poentirao Perić u 19., a odmah nakon Matković. U 21. minuti preokret donosi Bojić, a Perić u 29. minuti drugim pogotkom potvrđuje pobjedu i postavlja konačnih 4:2.

U četvrtak od 18 sati na rasporedu su sljedeći susreti: Gornja Rijeka – Močile, Pole Trade – Zabašport, Močile – Čvrstec, GT Igre – Pole Trade, Gornja Rijeka – Čvrstec, GT Igre – Zabašport, NK Radnik Križevci Pop Cron Šakić – Rumenjak d.o.o.