Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

FOTO Močile slavile protiv Torčanaca, Prugovac protiv Glogovčana, uvjerljivi Starigrad i Hrvatski bojovnik

Ovog vikenda na rasporedu su bile utakmice 20. kola u Drugoj ŽNL koprivničko-križevačkoj.

Zbog uzbudljive utrke za naslov prvaka najzanimljivije je u nedjelju bilo u Močilama gdje je gostovao Podravec iz Torčeca i u Prugovcu gdje je gostovao Rudar iz Glogovca.

Utakmica u Močilama započela je minutom šutnje za preminulog Martina Oreškog (70), jednog od osnivača kluba, bivšeg člana uprave i predsjednika nadzornog odbora.

Martin Oreški preminuo je u 71. godini života

Nije bilo utakmice Močila, bila ona domaća ili gostujuća, na kojoj on i njegov vjerni pratitelj Šapica nisu bili i podržali voljeni klub. Martin je bio i ponosni hrvatski branitelj, a iza sebe je ostavio neutješnu obitelj i brojne prijatelje.

Močile su na kraju slavile rezultatom 2:1. Domaći igrači posvetili su pobjedu Martinu.

Već u prvoj minuti strijelac je bio Igor Čiković, a u nastavku susreta rezultat je povisio najbolji strijelac Močila Igor Čani na asistenciju iskusnog Marka Vitelja. Podravec je počasni pogodak zabio s 11 metara u finišu susreta.

Prugovac je u drugom derbiju kola s 2:0 bio bolji od Glogovčana, a Mladost iz Koprivničkih Bregi nastavila je s dobrom formom svladavši na domaćem terenu Fugaplast iz Gole s 2:1.

Hrvatski bojovnik s 4:0 slavio je protiv Čvrsteca, a Starigrad je s uvjerljivih 6:2 pobijedio u Gornjoj Rijeci.

U subotu je Drava iz Podravskih Sesveta s 4:0 pobijedila Omladinac iz Herešina, dok je istim rezultatom GOŠK iz Gotalova pobijedio u Reki.

Na vrhu sada Močile imaju 45 bodova, Prugovac i Drava Podravske Sesvete 41 bod, a Starigrad 39. Utrka za prvaka i dalje je u potpunosti otvorena.

PAROVI 20. KOLA DRUGE ŽNL:

Drava PS – Omladinac 4:0, Reka – GOŠK 0:4, Močile – Podravec 2:1, Hrvatski bojovnik – Čvrstec 4:0, Mladost KB – Fugaplast 2:1, Prugovac – Rudar 2:0, Gornja Rijeka – Starigrad 2:6.

MOČILE – PODRAVEC TORČEC, Foto: Zvonimir Markač