FOTO Nakon odličnog starta u trećeligašku sezonu, Picoki u posljednjim utakmicama plaćaju danak neiskustvu

Usprkos dobroj igri, dva dosuđena jedanaesterca i odličnom i talentiranom 16-godišnjem golmanu, Grančar nije uspio pobijediti vrlo dobru momčad Papuka

Osmo kolo Treće HNL Sjever mladoj momčadi Graničara iz Đurđevca donijelo je novi poraz. Peti u nizu.

Na svom stadionu rezultatom 3:1 izgubili su od vrlo dobre momčadi Papuka iz Orahovice.

Igrala se dobra, brza i borbena utakmica s velikim brojem prigoda pred oba gola.

Picoki su, iako oslabljeni bez golmana Vlašička, odličnog mladog veznjaka Jana Fusića i ozlijeđenog Nikšića, krenuli napadački te brzim polukontrama ugrožavali gol odličnog Markovića.

Agresivan pristup Picoka te brza kombinatorika urodili su plodom u 45. minuti, kada nakon igranja rukom gostiju u njihovom šesnaestercu sudac Vinković dosuđuje jedanaesterac.

Izvođenje jedanejstercaca i nije baš jaka strana Picoka pa se te odgovorne dužnosti prihvaća jedan od ponajboljih domaćih igrača Zvonimir Fusić, no Marković s lakoćom brani njegov slab šut.

U drugom poluvremenu stratezi na klupi Brgles i Majdenić uvode u igru svježe igrače, koji dodatno ubrzavaju igru.

Igrala se 60. minuta utakmice kada je iz jedne brze polukontre Matoković umjerenim udarcem s 10-metara donio prednost gostiju.

Već u 70. minuti, nakon prekršaja na Fusiću u šesnaestercu gostiju, najiskusniji od Picoka Krešimir Žagi s 11 metara zabija za poravnanje rezultata.

U 75. minuti, nakon brze kontre gostiju, Čavić zabija za novo vodstvo Papuka.

Graničar svim silama pokušava doći do izjednačenja, no nakon nekoliko izglednih prilika u tome ne uspijeva. Na samom kraju utakmice, u 87. minuti nakon greške Graničarova veznjaka na sredini terena, Rukavina u brzoj kontri postavlja konačnih 3:1 za pobjedu Papuka.

Kompletne rezultate osmog kola, strijelce, najnoviju ljestvicu i parove idućeg kola možete pogledati u nastavku.

Treća HNL: Tehničar iz Cvetkovca i Radnik Križevci nastavljaju s odličnim rezultatima ove sezone

GRANIČAR ĐURĐEVAC – PAPUK ORAHOVICA, Foto: Robert Rodman