FOTO – PRVA ŽNL Bratstvo u nastavku slomilo Dravu, Lipa nadvisila Močile, golijade u Peterancu, Sigecu i Vojakovcu

Tomislav iz Drnja je pregazio Panoniju u Peterancu, završilo je 0:7 za goste. Osam komada zabio je Tomislav Radnik u Vojakovcu, dok je Mladost u Sigecu utrpala sedam golova Kalinovcu

U nedjelju poslijepodne odigrano je preostalih pet utakmica 23. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

U fokusu je bilo gostovanje vodećeg Bratstva u Novigradu Podravskom kod Drave, čiji navijači neće ovu sezonu dugo pamtiti.

Kunovčani su opravdali status favorita, u drugom poluvremenu su zabili tri gola i slavili rezultatom 0:3. Time su se opet vratili na četiri boda prednosti u odnosu na molvarsku Mladost. Strijelci za Bratstvo bili su Pasariček, Katana i Bakran.

Tomislav iz Drnja je pregazio Panoniju u Peterancu, završilo je 0:7 za goste. Tri gola zabio je Youngdoo, dva Bači, a po jedan Hrženjak i Širić.

Osam komada zabio je Tomislav Radnik u Vojakovcu, slavio je rezultatom 1:8. Dimović i Šoljić postigli su po tri pogotka, po jednog su dodali Vrtar i Tkalčec, a za domaće je poentirao Babok.

Mladost je u Sigecu utrpala sedam golova Kalinovcu. Mrežu gostiju tresli su Drmić, Pejić, Petrović, Ezgeta, Benko i Golubić, dok je autogol postigao Lenardić.

Lipa je u Hlebinama s 3:1 svladala koprivničke Močile. Domaćin je poveo ranim autogolom Posavca, Ritoša je povisio na 2:1. U nastavku je Čani zabio za goste, a priču je zaključio Bolteković-Tkalec trećim golom za Hlebinčane.

Nogometaši Osvita iz Đelekovca prekinuli su pozitivnu seriju koja je trajala cijelu 2022. godinu. Posljednji poraz doživjeli su početkom studenoga prošle godine na gostovanju kod Bratstva, a danas prije podne su na domaćem terenu izgubili od Mladosti Molve.

Rezultat je bio 2:5, a pogotke za Molvarce postigli su Nikola Tuba (8), Dino Vršić (14), Ivan Šignjar (36), Franjo Jaković (62) i Vjekoslav Kolar (87). Za Osvit su strijelci bili Dario Glavak u 25. i Patrik Lopatnik u 89. minuti.

U subotu je Sloga na gostovanju svladala Miklinovec s 2:1. Za goste su u prvom poluvremenu zabili Mario Ćibarić s 11 metara i Matej Komes, a za Miklinovec Mate Milas s 11 metara početkom drugog poluvremena.