Utorak, 21. svibnja 2024.

[FOTO] PRVA ŽNL Đurđevčani rastužili Đelekovčane, Kalinovčani s novim trenerom uvjerljivi protiv Žabna, u Miklinovcu bez golova

Ostale utakmice na rasporedu su u nedjelju poslijepodne

U subotu su odigrane tri utakmice trećeg kola u Prvoj ŽNL koprivničko-križevačkoj.

U Miklinovcu istoimeni domaćin s Dravom iz Novigrada Podravskog odigrao je bez pogodaka pa će obje momčadi morati još malo pričekati za prvu prvenstvenu pobjedu.

Kalinovac je upisao uvjerljivu pobjedu kod kuće protiv Tomislava Radnika iz Svetog Ivana Žabna, iako su gosti poveli preko Jandrašeca nakon 20-ak minuta igre. Do poluvremena je domaćin izjednačio pogotkom Bošnjaka iz kaznenog udarca, a u nastavku je uslijediuo preokret. Zvonar je doveo Kalinovac u vodstvo u 50. miinuti, a rezultat je u 62. minuti povisio raspoloženi Bošnjak. Pri tom rezultatu gosti nisu iskoristili najstrožu kaznu, a pogotkom u 93. minuti zaključio je utakmicu Petrinić, kojem je to već peti prvenstveni pogodak.

Dodajmo i da Kalinovac od početka tjedna vodi iskusni Zlatko Topolčić u ulozi igrača-trenera. Uprava Kalinovca nezadovoljna vođenjem Željka Janeša odlučila je odmah prodrmati momčad i očito je u tome uspjela.

U Đurđevcu je još Graničar s 2:1 pobijedio Osvit iz Đelekovca i tako ostao na maksimalnom učinku u prva tri kola. Za vodstvo Picoka zabio je Fusić u 35. minuti, a gosti su izjednačili autogolom Nikite u 54. minuti. Veliko slavlje domaćinima donio je Snozyk u samom finišu utakmice.

KALINOVAC – TOMISLAV RADNIK SIŽ, Foto: Mladen Lučić

Cijelu fotogaleriju iz Kalinovca pogledajte OVDJE.

Ostale utakmice na rasporedu su u nedjelju poslijepodne.

RASPORED 3. KOLA PRVE ŽNL: Miklinovec – Drava NP 0:0, Kalinovac – Tomislav Radnik 4:1, Graničar – Osvit 2:1, Rudar – Močile, Lipa – Tomislav, Sloga KI – Prugovac, Panonija – Starigrad (nedjelja, 17.00).