Četvrtak, 2. svibnja 2024.

FOTO Prva ŽNL: Kalinovac slavio u derbiju protiv Prugovca, Snozyk zabio dva gola za Picoke, uvjerljiv Starigrad

Ove subote odigrane su prve tri utakmice 17. kola u Prvoj ŽNL koprivničko-križevačkoj.

Starigrad je upisao uvjerljivu pobjedu protiv Drave iz Novigrada Podravskog, bilo je 4:0 (Danijel Pavešić 2x, David Nemčić, Samuel Pavešić), a Kalinovac je slavio u susjedskom derbiju protiv Prugovca s 2:0 pogocima Karla Petrinića i Gorana Bošnjaka.

Graničar iz Đurđevca na domaćem je terenu s 2:1 svladao Tomislav Radnik iz Svetog Ivana Žabna. Anatoliy Snozyk je za Picoke postigao oba pogotka, u 27. i 86. minuti, a za goste je strijelac bio Tiago u 31. minuti.

Nedjeljno popodne donosi preostale četiri utakmice 17. kola, a tri momčadi iz gornjeg dijela ljestvice čekaju gostovanja.

Tako će drugoplasirani Tomislav iz Drnja gostovati kod sedmoplasirane Sloge u Koprivničkom Ivancu, dok trećeplasirani Osvit čeka zahtjevan ispit kod Rudara u Glogovcu.

Močile računaju na osvajanje punog plijena protiv Panonije u Peterancu, a posljednjeplasirana Lipa je domaćin koprivničkom Miklinovcu.