Četvrtak, 18. travnja 2024.

[FOTO] PRVA ŽNL Močile iznenadile Slogu, podjela bodova u Miklinovcu

Nakon što su u derbiju prošle nedjelje s 3:2 svladali Mladost u Molvama, Kunovčani će u nedjeljnoj matineji ugostiti Tomislav iz Drnja koji je u prošlom kolu s 2:1 pobijedio u Kalinovcu

Nogometaši Bratstva iz Kunovca imaju četiri velika boda prednosti na čelu Prve koprivničko-križevačke županijske lige. Nakon što su u derbiju prošle nedjelje s 3:2 svladali Mladost u Molvama, Kunovčani će u nedjeljnoj matineji ugostiti Tomislav iz Drnja koji je u prošlom kolu s 2:1 pobijedio u Kalinovcu.

Molvarci idu u Sveti Ivan Žabno na gostovanje kod Tomislava Radnika koji se u prošlom kolu osladio bodovima na gostovanju kod Močila. Taj susret odigran je u Miklinovcu, a završen je pobjedom gostiju rezultatom 1:4, nakon čega je smijenjen trener Močilana Damir Perić.

Močile su pod vodstvom (privremenog?) trenera Vedrana Bačija u subotu gostovale kod Sloge koja je prošli vikend očekivano slavila u Sigecu, bilo je 2:0.

Ova se utakmica odigrala u Drnju, a nakon vodstva Močila od 2:0 završilo je 2:2.

Poveli su gosti već u 3. minuti, a strijelac je iz slobodnjaka bio Mijo Batarilo Ćerdić. Iskusni Milan Manojlović u 25. minuti povećao je vodstvo, ali je u 45. minuti Mario Rac, kapetan Sloge, zabio za smanjenje rezultata.

Močile su prije tog pogotka imale ‘mrtvaca’ za 0:3, ali Mijo Batarilo Ćerdić je pucao tik uz stativu. Gosti imaju za čime žaliti.

Sloga je u nastavku susreta pritisnula Močile i to im se isplatilo u 77. minuti kada je Lovro Mahović postigao gol za izjednačenje.

Igrala se stvarno odlična utakmica, da je bilo tko pobijedio ne bi bilo nezasluženo, ali je ‘x’ možda najrealniji ishod.

Miklinovec je u prošlom kolu minimalno poražen protiv Lipe u Hlebinama, a danas je ugostio Mladost iz Sigeca. Žuta podmornica je odigrala s gostima 1:1. Za domaćina je zabio Mate Milas u 13. minuti, a izjednačio je Tomislav Cikuš u 54. minuti susreta.

Lipa ide u goste Viktoriji koja je teško stradala u Đelekovcu, Osvit je pobijedio 6:1.

Panonija je u Peterancu prošlog vikenda s 5:0 bila bolja od Drave koja u Novigradu dočekuje Osvit, dok će Peterančani i drugo kolo zaredom biti domaćini, ovaj put u goste im dolazi Kalinovac.

PRVA ŽNL, 17. KOLO (nedjelja, 3. travnja u 16.00):

Koprivnica: NK Miklinovec – NK Mladost Sigetec 1:1
Drnje: NK Sloga – NK Močile 2:2
Kunovec: NK Bratstvo – NK Tomislav (nedjelja, 11.00)

SLOGA KOPRIVNIČKI IVANEC – MOČILE, Foto: Podravski list

Detalj s utakmice između Sloge i Močila Detalj s utakmice između Sloge i Močila Detalj s utakmice između Sloge i Močila