FOTO Šibenik poveo s 2:0, ali Slaven Belupo vratio se iz ponora

Nakon što je zbog koronavirusa u redovima Hajduka odgođena nedjeljna utakmica u Splitu, pred nogometašima Slavena Belupa u petak je bio novi prvenstveni izazov. I to iznimno važan jer Farmaceuti više nisu u zoni komfora što se opstanka u Prvoj HNL tiče.

Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš u sklopu 22. kola HT Prve lige momčad Tomislava Stipića ugostila je neugodni Šibenik. Završilo je rezultatom 2:2.

Domaći trener u ovom susretu nije mogao računati na ozlijeđene Božića, Godu i Bačelića Grgića pa je na teren poslao Filipovića na golu, u zadnjoj liniji zaigrali su van Bruggen, Paracki i Prce, a na bokovima Bogojević i Gamarra. Trojac u veznoj liniji činili su Lulić, Mlinar i Glavčić, dok su napadački tandem bili Iličić i Knöll, koji se uspio oporaviti od ozljede.

Bio je to treći međusobni dvoboj ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. U prvom, igranom u Koprivnici, rezultat je bio 0:0, dok je u Šibeniku koprivnička momčad golovima Lulića, Etoundija i Knölla slavila s visokih 3:0.

Šibenčani su u Koprivnicu stigli kao šestoplasirana momčad prvenstva s četiri boda i dvije utakmice više od sedmoplasiranog Slavena Belupa, koji je osvojio 20 bodova u 19 odigranih susreta. Obje momčadi sada su na istim pozicijama, ali s 25, odnosno s 21 bodom.

Zanimljivo, i nakon ove utakmice Šibenik u povijesti HNL-a nikada nije slavio u Koprivnici. U 19 odigranih susreta Slaven Belupo upisao je 14 pobjeda i pet remija.

Odlično prvo poluvrijeme vidjeli smo u današnjoj utakmici. Već do poluvremena pala su četiri gola, a Šibenčani su prosuli vodstvo od 2:0.

Već u 1. minuti gosti su se našli u sjajnoj poziciji. Schildenfeld je dugom loptom pronašao Ampema, koji se oslobodio Prcea i iskosa s lijeve strane pucao kraj Filipovićeva gola.

Šest minuta kasnije odgovorio je Slaven Belupo. Nakon brze kontre, koju je po sredini terena povukao Lulić, pucao je Knöll, ali je gostujući vratar Labrović obranio.

U 15. minuti sada je Iličić potegnuo, nakon što je Sahiti izgubio loptu, a Glavčić je iskosa s lijeve strane pucao preko gola.

Tri minute kasnije Bulat jako puca za goste s 15-ak metara, ali lopta se od van Bruggena odbija u korner.

U 21. minuti Šibenik je poveo. Nakon auta s lijeve strane, Bulat je niskom loptom pronašao Ampema, ovaj se oslobodio Prcea i zakucao loptu pod gredu Filipovićeva gola. Četvrti je to gol Ampema ove sezone.

U idućem razdoblju Slaven Belupo bio je nešto opasniji, ali ne i konkretan. Nisu spavali ni gosti.

I onda novi šok za domaću momčad uslijedio je u 40. minuti. Dugom loptom sa svojih 30-ak metara Bulat je pronašao Jurića. Hitronogi napadač Šibenika pretrčao je kapetana Slavena Belupa Parackog i s lakoćom poentirao u malu mrežicu za povećanje vodstva gostiju. Juriću je to bio deveti gol ove sezone.

Samo tri minute kasnije pogodak i za koprivnički sastav. Nakon odličnog ubačaja s desne strane Bogojevića, Knöll se naklonio glavom i zabio s nekih pet metara.

Slaven Belupo u igru se u potpunosti vratio u 45. minuti. Iličić je zabio svoj prvoligaški prvijenac sa sedam metara glavom, nakon što je korner izveo veznjak Glavčić, koji je slavio 24. rođendan. VAR je provjeravao situaciju, ali sve je bilo čisto.

Puno bolje raspoloženje za domaćeg trenera Stipića, a smrknuto lice gostujućeg stratega Krunoslava Rendulića.

Farmaceuti su bolje krenuli u nastavak susreta, ali nije bilo velikih prilika kao u prvom dijelu. Prijetio je i Šibenik, pogotovo iz kornera oko 65. minute.

U 71. minuti gosti su imali jako dobru priliku. Ampem je opet snažno pucao ljevicom pod gredu, ali je Filipović izbio loptu u korner. Odmah potom i Pandža je pucao, no preko gola.

Igralo se čvrsto, nije se previše srljalo, iako su vidjelo da obje momčadi žele doći do sva tri boda.

U 88. minuti Lulić je malo iskosa s 18-19 metara odapeo prema golu Šibenika, ali bio je mrvicu neprecizan, pogodio je mrežu s vanjske strane.

U 89. minuti još bolja prilika za Farmaceute. Nakon Glavčićeva proigravanja, Knöll je pucao malo iskosa sa sedam-osam metara, vratar Labrović je ukrotio udarac, a Schindelfeld je mirno uzeo loptu pred svojim vratima.

Bilo je to to. Podjela bodova u Koprivnici.

22. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – NK Šibenik 2:2 (2:2)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – van Bruggen, Paracki, Prce (od 77. Apau) – Bogojević, Lulić, Mlinar, Glavčić, Gamarra – Iličić (od 66. Krstanović), Knoll. Trener: Tomislav Stipić.

NK ŠIBENIK: Labrović – Mesa (od 46. Pandža), Schildenfeld, Bilić – Pajić, Bulat, Ćurić (od 90. Alimi), Kvesić (od 46. Mina) – Ampem, Jurić (od 49. Bailone), Sahiti (od 79. Rak). Trener: Krunoslav Rendulić.

Suci: Mario Zebec (Cestica), Borut Križarić (Čakovec), Marko Stolnik (Varaždin), Marko Cestarić (Sisak)

VAR: Ivan Bebek (Rijeka), AVAR: Igor Krmar (Zagreb)

Delegat: Zlatko Stanković (Zagreb)

Kontrolor: Danijel Trampus (Osijek)

Strijelci: 0:1 Ampem 21′, 0:2 Jurić 40′, 1:2 Knoll 43′, 2:2 Iličić 45′

Žuti karton: Prce 32′, Glavčić 56′ (Slaven Belupo); Kvesić 39′ (Šibenik)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Šibenik)

Nakon ovog prvenstvenog ispita, a prije gostovanja kod Dinama u Zagrebu u idućem kolu Prve HNL, Farmaceute u utorak (14 sati) očekuje daleko gostovanje u osmini finala Hrvatskog kupa. Slaven Belupo će na dubrovačkom Lapadu prolazak dalje tražiti protiv trećeligaša GOŠK-a. Pobjednika ovog susreta u četvrtfinalu očekuje Dinamo u Maksimiru.

Gordon Schildenfeld Karlo Lulić Detalj s utakmice između Slavena Belupa i Šibenika Detalj s utakmice između Slavena Belupa i Šibenika