Utorak, 16. travnja 2024.

FOTO Sjajna utakmica đurđevačkog Graničara i raspoloženog Vrkića za važnu pobjedu protiv Bilogore

Oko 300 ljubitelja nogometa u subotu je na đurđevačkom stadionu uživalo u odličnoj utakmici koju su odigrali nogometaši Graničara i gosti iz Grubišnog Polja u 15. kolu Četvrte nogometne lige Bjelovar – Koprivnica – Virovitica. Raspoloženi domaćin na krilima sjajnog Ivana Vrkića na kraju je slavio rezultatom 4:2.

Iskusna i uigrana ekipa Bilogore 91 ušla je u igru dominantno, kontrolirajući sredinu terena uz pritisak na gol Picoka, ali bez kvalitetne završnice.

Picoki uzvraćaju iz polukontri, no ni oni ne uspijevaju matirati gostujućeg golmana Maroševića.

Kako je odmicalo vrijeme Picoki preuzimaju dominaciju i sve češće ugrožavaju gol gostiju.

U 36. minuti utakmice u igru ulazi Jan Fusić, nakon ozljede do tada odličnog Čerkeza. Samo minutu kasnije, nakon ubačaja Posavca s 30 metara na glavu Vrkića koji spušta loptu do Fusića, ovaj jakim udarcem pogađa s 10-ak metara lijevi kut gostujućeg gola za zasluženo vodstvo Picoka.

Na kraju prvog poluvremena, u 42. minuti, iz kornera Škaro glavom pogađa glavu Filipovića te se lopta odbija u gol za izjednačenje.

U drugom poluvremenu Graničar igra brže i sigurnije u sredini terena te stvara više prilika za gol. Iz jedne takve prilike, nakon proigravanja Filipovića s ruba šesnaesterca u 55. minuti, lopta dolazi do Vrkića, koji rutinerski zabija za 2:1. U 63. minuti Vrkić je postigao i svoj drugi gol na utakmici, iako je službeno u zapisniku pripisan Tomislavu Blaževiću kao autogol.

Tada se budi i uspavana Bilogora te stvara više izglednih prilika probijajući desni bok Picoka.

Iz jedne takve prilike nakon prodora Matea Desića u 88. minuti lopta dolazi do Ivačića koji smanjuje na 3:2.

Graničar se zadnjih desetak minuta grčevito brani te pokušava kontrama povećati vodstvo.

To mu i uspjeva u petoj minuti sudačke nadoknade nakon što je jedna dubinska lopta u peterac gostiju odsjela na glavu mladog Graničarovog poletarca Suzića, kojeg golman gostiju faulira udarcem u glavu.

Sucu Viciću iz Voćina ostalo je jedino pokazati na kazneni udarac kojeg sigurno zakucava igrač utakmice Ivan Vrkić.

Graničar je sada s 15 bodova na 12. mjestu prvenstvene ljestvice, dok je Bilogora pala na četvrto mjesto s 27 bodova.

ČETVRTA NL ‘BJELOVAR-KOPRIVNICA-VIROVITICA’, 15. KOLO (subota, 19. ožujka u 15.30):

Đurđevac: NK Graničar – NK Bilogora 91 4:2
Slatina: NK Slatina – NK Čazma 2:1
Pitomača: NK Pitomača – NK Dinamo Predavac 2:0
Garešnica: NK Garić – NK Suhopolje 3:1
Legrad: NK Graničar – NK Ferdinandovac 1:0
Imbriovec: NK Borac – NK Tehničar Cvetkovec 1:1
Slobodan: NK Mladost Kloštar Podravski