FOTO Slaven Belupo bez problema slomio otpor Nedelišća i prvi osigurao četvrtfinale Kupa

Preostale utakmice osmine finala Kupa igraju se sljedećeg tjedna. Četvrtfinale je na rasporedu u proljetnom nastavku sezone

Nogometaši Slavena Belupa u srijedu su gostovali u Nedelišću u utakmici osmine finala SuperSport Hrvatskog kupa.

Iako su istrčali u kombiniranoj postavi, s igračima koji su u posljednje vrijeme manje igrali, Farmaceuti nisu imali problema protiv međimurskog županijskog ligaša.

Otpor domaćina u 20. minuti slomio je Benedik Mioč koji je iz blizine lijepo poentirao nakon dubinske lopte Žuljevića.

Već osam minuta kasnije bilo je 0:2. Martinaga je ubacio s lijeve strane, Branšteter glavom pogodio gredu, a odbijenu loptu glavom u mrežu poslao Arb Manaj.

Sve eventualne dvojbe oko pobjednika otklonio je Luka Branšteter koji je u 37. minuti iskosa s lijeve strane poslao loptu pod gredu Kocijanovih vratiju.

U drugom poluvremenu za goste su zaigrali Tepšić i Mihalić, koji se u 52. minuti upisao u strijelce lijepim pogotkom s ruba kaznenog prostora.

U 60. minuti Branšteter je u matnu situaciju izbacio Žuljevića koji je smireno pogodio za 0:5.

Manaj je u 81. minuti asistirao Branšteteru za njegov drugi pogodak. Bilo je to i konačnih 0:6.

Tako je Slaven Belupo postao prvi klub koji je osigurao plasman u četvrtfinale SuperSport Hrvatskog kupa. Preostale utakmice osmine finala Kupa igraju se sljedećeg tjedna. Četvrtfinale je na rasporedu u proljetnom nastavku sezone.

Slaven Belupo u subotu u prvenstvenom susretu igra s Lokomotivom u Koprivnici.

Zoran Zekić
Zoran Zekić // Foto: NK Slaven Belupo

NEDELIŠĆE – SLAVEN BELUPO 0:6 (0:3)
NEDELIŠĆE – SC Trate. Gledatelja 1000. Sudac: Ivan Matić (Ilok).
NEDELIŠĆE: Kocijan (od 46. Topolnjak), N. Pintarić (od 46. Lesar), Farkaš, Jurak, Kosir (od 57. Mavriček), Kršlak, Mundar, M. Pintarić, I. Treska, S. Treska, Vibovec.
TRENER: Danijel Jagec.
SLAVEN BELUPO: Marković – Kvržić, Božić (od 46. Tepšić), Christopoulos (od 58. Boras), Martinaga – Mioč (od 46. Mihalić), Jambor (od 58. Hlevnjak), Bašić (od 28. Crnac) – Branšteter, Manaj, Žuljević.
TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 0:1 Mioč (20), 0:2 Manaj (28), 0:3 Branšteter (37), 0:4 Mihalić (52), 0:5 Žuljević (60), 0:6 Branšteter (81).