Četvrtak, 18. travnja 2024.

FOTO Slaven Belupo i Lokomotiva odigrali bez pogodaka u Koprivnici

Prilika je nekih bilo na obje strane, igrala se dosta čvrsta utakmica, koja je inače započela minutom šutnje za legendarnog Zlatka Cicu Kranjčara, svojedobno i trenera Farmaceuta u Prvoj B ligi

U iznimno važnoj utakmici u borbi za opstanak u Prvoj HNL Slaven Belupo i zagrebačka Lokomotiva u Koprivnici odigrali su bez pogodaka. Bila je to utakmica 24. kola.

Susret je započeo minutom šutnje za legendarnog Zlatka Cicu Kranjčara, svojedobno i trenera Farmaceuta u Prvoj B ligi. Prilika je nekih bilo na obje strane, igrala se dosta čvrsta utakmica.

Minuta šutnje za Zlatka Cicu Kranjčara
Minuta šutnje za Zlatka Cicu Kranjčara // Foto: Podravski list

Trener Slavena Belupa Tomislav Stipić u ovoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđene Prcu, Mlinara, Bogojevića i Parackog, a u odnosu na sastav iz Kup utakmici protiv Dinama napravio je dvije izmjene. U obranu se nakon ozljede vratio Božić, dok je po prvi puta u koprivničkom dresu od prve minute zaigrao Njie na poziciji zadnjeg veznog. Na klupi je nakon dužeg vremena bio i oporavljeni Bačelić Grgić.

Prvu priliku na utakmici imala je Lokomotiva. U osmoj minuti pucao je Marin s 10-ak metara, ali je Filipović obranio njegov pokušaj. Odgovorila je koprivnička momčad sedam minuta kasnije. Božić je lijepo pronašao Iličića koji iz vrlo dobre situacije puca u Santinija. U 17. minuti Kima su tek centimetri dijelili od pogotka kada je glavom bio zamalo neprecizan. Pokušao je i Njie iskosa s lijeve strane nešto kasnije, no rezultat se nije mijenjao. U 34. minuti odličan centaršut Lulića Iličić je glavom poslao tik uz vratnicu. Do kraja prvog dijela golove nismo vidjeli, iako je Lokomotiva opasno zaprijetila preko Čelikovića u 43. minuti.

Detalj s utakmice Slaven Belupa i Lokomotive
Detalj s utakmice Slaven Belupa i Lokomotive // Foto: Podravski list / NK Slaven Belupo

Drugo poluvrijeme otvorio je Božić dobrim udarcem izvana, no poslao je loptu pokraj vratnice. U 55. minuti Lulić je bio u idealnoj situaciji na 15-ak metara od gola Lokomotive, ali nije bio dovoljno precizan da promijeni početni rezultat. Desetak minuta kasnije ponovno je Božić zaprijetio. Nakon centaršuta Glavčića iz kornera, snažno je iz voleja tukao iznad vrata. Slično je završio i pokušaj Cipetića s druge strane. Ni do kraja utakmice golove nismo vidjeli te su obje momčadi osvojile po bod.

Kako sada stvari izgledaju, za opstanak u ligi će se boriti do samog kraja prvenstva.

U donjem dijelu ljestvice na šestom mjestu je Šibenik s 26 bodova (24 utakmice), sedmi je Slaven Belupo s 22 boda (22 utakmice), osmi je Varaždin s 22 boda (24 utakmice), devetoplasirana je Lokomotiva (23 utakmice), a posljednjeplasirana Istra sa 17 bodova (23 utakmice).

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje kod Rijeke. Utakmica će se igrati u petak s početkom u 18 sati.

6. ožujka 2021. – 24. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – NK Lokomotiva 0:0 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Hyunwoo, van Bruggen (od 68. Gamarra) – Bosec, Lulić (od 85. Liklin), Njie (od 46. Bačelić Grgić), Glavčić, Goda – Iličić (od 85. Etoundi), Knoll (od 59. Krstanović). Trener: Tomislav Stipić.

NK LOKOMOTIVA: Santini – Cipetić, Papadopoulos, Lešković, Marković – Aliyu (od 58. Marić), Cokaj, Đira (od 58. Hadžić), Čeliković (od 77. Chajia) – Marin, Šimić. Trener: Jerko Leko.

Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Dario Knez (Osijek), Kristijan Novosel (Valpovo) i Josip Lučić (Vinkovci).

VAR: Mario Zebec (Cestica), AVAR: Goran Pataki (Đakovo)

Delegat: Martin Šarić (Vrbovec)

Kontrolor: Šime Bugarija (Bibinje)

Strijelci:

Žuti karton: Božić 21′, Njie 44′, Goda 78′ (Slaven Belupo); Papadopoulos 82′ (Lokomotiva)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Lokomotiva)

PAROVI 24. KOLA:

Istra 1961 – Šibenik 3:2, Slaven Belupo – Lokomotiva 0:0, Hajduk – Varaždin 2:0, Osijek – Gorica (nedjelja, 15.00), Dinamo – Rijeka (17.30); Istra 1961 – Lokomotiva (16. kolo, srijeda, 17.00).