Utorak, 23. travnja 2024.

FOTO Slaven Belupo u susjedskom derbiju upisao važnu pobjedu protiv Varaždina

Nogometaši Slavena Belupa u prvoj utakmici 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige u petak su na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš u susjedskom derbiju ugostili Varaždin i pobijedili rezultatom 2:0. Strijelci su u prvom poluvremenu bili Glavčić i Knoll.

Bio je to drugi međusobni susret ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. U prvom, igranom u Varaždinu, koprivnička je momčad slavila rezultatom 2:1. Golove su tada postigli Krstanović i Bačelić Grgić.

U ovu utakmicu Varaždin je ušao osokoljen 2:1 domaćom pobjedom protiv Rijeke, dok je Slaven Belupo poražen u Puli istim rezultatom, ali ponajprije zahvaljujući dvama nepostojećim jedanaestericima koje je sudac Igor Pajač u finišu susreta dosudio za Istru.

Momčad Zorana Kastela stigla je u Koprivnicu sa željom da ostane neporažena, dok su Farmaceuti razmišljali isključivo o pobjedi kako bi se udaljili od opasne zone.

Od početka utakmice Farmaceuti su zadominirali terenom i dobra igra isplatila im se već u 15. minuti kada je Glavčić zabio svoj četvrti pogodak ove sezone. Fenomenalno je izveo slobodan udarac s 18 metara i od grede pogodio mrežu vratara Horkaša, koji je bio apsolutno nemoćan, za razliku od 7. minute kada je uspio obraniti udarac snažan udarac iz daljine Bogojevića.

Nakon vodstva, Farmaceuti su nastavili s napadima, udarce su okušali Glavčić i Bogojević, no nije bilo preciznosti. Probudili su se malo i gosti.

Imali su prvo jedan slabašan udarac iz daljine, a u u 32. minuti vidjeli smo najopasniju priliku Varaždina. Korner je izveo Postonjski, a Kolumbijac Obregon je ostao usamljen na nekoliko metara od gola i pucao glavom, no njegova lopta je od travnjaka otišla preko gola. Zaplivao je pritom malo domaći vratar Filipović. Na dodavanje Obregona u 36. minuti zaprijetio je i Urata iskosa s 15-ak metara, ali pucao je kraj gola.

U 40. minuti opasna je bila akcija Farmaceuta u kojoj su glavni akteri bili Božić, Lulić i Knoll, no Varaždinci su loptu u posljednji trenutak izbili u korner. Ubrzo je prekratak za nešto više ostao i Krstanović.

U prvoj i jedinoj minuti sudačke nadoknade Farmaceuti su povećali vodstvo. Božić je gotovo na sredini igrališta oteo loptu Đuraseku, potegnuo 20-ak metara i sjajno između dvojice stopera Varaždina pronašao Knolla, a ovaj je bez problema pogodio Horkaševu mrežu. Nijemcu je to isto četvrti pogodak ove sezone.

Nezadovoljan igrom svoje momčadi gostujući trener Kastel napravio je dvije promjene na početku drugog poluvremena. Ušli su u igru Grgec i Benko, a izašli su Senić i Petković.

U 54. minuti za goste je do dobre prigode došao Posavec, pucao je sa 17 metara, ali je pogodio reklamni pano. Ubrzo potom talentirani Dinamov ofenzivni veznjak na posudbi u Koprivnici Janković je u igru ušao umjesto Bogojevića u domaćim redovima.

U 57. minuti opasan je iskosa s 13-14 metara bio Benko, ali domaći vratar izbija loptu u korner. Minutu kasnije Postonjski je ubačajem s desne strane odlično pronašao usamljenog Obregona, no kolumbijski napadač ponovno od travnjaka promašuje okvir gola.

Varaždinci su podigli tempo, nije jasno zbog čega se Slaven Belupo baš toliko povukao, jedino ako to nije bio dio taktike. Vikali su i domaći kapetan Paracki i trener Stipić da treba bolje “izaći van”.

Iskusni napadač Slavena Belupa Krstanović je u 66. minuti izašao s terena, zamijenio ga je Delić, koji je nedavno stigao iz Hajduka, a jesen je odigrao za Varaždin.

U 73. minuti ponovno mijenja Kastel. Izvadio je iz igre Uratu i Posavca, a priliku je dao Vuku i Glavini. Četiri minute kasnije na sjajan ubačaj Slavenovog ofenzivca Knolla pred gol Varaždina mrvicu je zakasnio Delić.

U 82. minuti bila je gužva pred vratima Farmaceuta. Pucali su Varaždinci iz daljine, obranio je vratar Filipović, no pobjegla mu je lopta i morao je intervenirati nogom. Na njegovu sreću pogodio je Glavinu dosta jako i lopta je otišla u gol aut.

Postonjski ubrzo snažno puca s 20-ak metara pokraj gola, a potom je bila nova zamjena kod gostiju. Tkalčić je izašao, a ušao je Petrović.

U 90. minuti novi igrač Farmaceuta Bosec, koji je stigao iz zaprešićkog Intera, upisao je svoj debi ulaskom u igru umjesto strijelca Knolla.

Nije se do kraja ništa spektakularno događalo na terenu. Svoj cilj ispunila je koprivnička momčad i upisala sva tri boda. Prva im je to pobjeda nakon 57 dana posta. Zasluženo.

Valja pohvaliti i jako dobro suđenje glavnog suca Ivana Bebeka.

Slaven Belupo trenutačno s 20 bodova iz 17 utakmica zauzima peto mjesto, a Varaždin je ostao osmoplasirani s 15 bodova iz 18 susreta.

Slaven Belupo u idućem kolu u utorak gostuje u Osijeku, a Varaždin je domaćin Gorici u srijedu.

PAROVI 18. KOLA PRVE HNL:

Slaven Belupo – Varaždin 2:0, Osijek – Istra 1961 (subota, 15.00), Dinamo – Šibenik (17.05), Hajduk – Lokomotiva (subota, 19.10), Rijeka – Gorica (nedjelja, 17.05).