FOTO Slaven Belupo poveo preko Krstanovića, a onda je uslijedio ‘uragan’ Lokomotive

Iako s igračem manje, Lokomotiva je u sudačkoj nadoknadi zabila i treći pogodak. Grešku braniča Kima ovaj put iskoristio je Josip Pivarić

Nogometaši Slavena Belupa danas, u petak, u sklopu 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige gostovali su u Zagrebu kod Lokomotive. Bio je četvrti međusobni susret ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. Podsjetimo, u Koprivnici je dva puta rezultat bio 0:0, dok je Lokomotiva u Zagrebu slavila s 2:1.

I danas je Lokomotiva pobijedila, ali rezultatom 3:1.

Poveli su Farmaceuti u 9. minuti. Korner je izveo Nemanja Glavčić, a nevjerojatno lako je Ivan Krstanović došao do lopte i glavom je zakucao u gol. Bio je to 108. pogodak za Krstanovića u HNL-u, do trećeg mjesta na vječnoj ljestvici strijelaca nedostaje mu još samo tri gola.

U 21. minuti Roko Šimić zabio je pogodak, ali nakon VAR-a je poništen zbog zaleđa. Samo četiri minute kasnije ponovno je pogodio mrežu Ivana Filipovića, ali ovaj put sve je bilo ispravno. Strašan potez i udarac mladog napadača, ništa tu nije mogao napraviti vratar Slavena Belupa.

Po teškom i kišom natopljenom terenu igralo se zapravo jako dobro i čvrsto. Prilika je bilo na obje strane.

Preokret je u Kranjčevićevoj uslijedio u 66. minuti. Nova greška gostujuće obrane, dobio je loptu Lukas Kačavenda i zabio mirno u kut Flipovićeva gola. Bio je to njegov prvi pogodak u HNL-u.

U 71. minuti Lokomotiva ostaje s 10 igrača na terenu. Drugi žuti dobio je Mateo Marić.

Iako s igračem manje, Lokomotiva je u sudačkoj nadoknadi zabila i treći pogodak. Grešku vratara Filipovića, a posebno braniča Kima ovaj put iskoristio je Josip Pivarić.

Nakon ovog poraza Lokomotiva je s 29 bodova skočila na osmo mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Slaven Belupo ostao sedmi s 31 bodom. Varaždin je deveti s 27 bodova, dok je posljednjeplasirana Istra s 25 bodova. I Varaždin i Istra imaju utakmicu manje.

Gužva je na dnu ljestvice i ništa još nije gotovo. Slaven Belupo, nakon Lokomotive, već u srijedu, 12. svibnja, dočekuje Rijeku, potom gostuje u Puli (15. svibnja) i na kraju u Koprivnici dočekuje Varaždin (22. svibnja).

PAROVI 33. KOLA PRVE HNL:

Lokomotiva – Slaven Belupo 3:1, Šibenik – Istra 1961 (petak, 17.05), Gorica – Osijek (petak, 19.10), Varaždin – Hajduk (subota, 17.00), Rijeka – Dinamo (nedjelja, 19.00).