Utorak, 19. ožujka 2024.

FOTO Slaven Belupo u posljednjim trenucima ispustio pobjedu protiv Istre

Ivan Krstanović postigao je svoj 111. pogodak u HNL-u te se izjednačio s Joškom Popovićem na 3. mjestu vječne ljestvice strijelaca

Nogometaši Slavena Belupa danas su ugostili Istru 1961 u utakmici 9. kola HT Prve lige.

Gosti su u 40. minuti ostali s igračem manje nakon što je sudac Lovrić pogledao snimku na VAR-u i Navarru dodijelio crveni karton umjesto žutog kojeg mu je ranije pokazao zbog prekršaja na Brkoviću.

Iskusni Ivan Krstanović, koji je u 49. minuti realizirao kazneni udarac nakon prekršaja Blagojevića na Marini.

Bio je to Krstanovićev 111. gol u HNL-u, čime se izjednačio s Joškom Popovićem na trećem mjestu ljestvice najboljih strijelaca najvišeg razreda hrvatskog klupskog nogometa.

Činilo se da će Zoran Zekić upisati prvu pobjedu u ulozi Slavenovog trenera, ali mu je slavlje pokvario Mauro Perković koji je u 95. minuti leđima spremio loptu u mrežu nakon kornera Blagojevića i udarca Silve glavom.

Na kraju 1:1, Slaven ostaje deveti, a Istra osma. U sljedećem kolu Farmaceuti dočekuju Dinamo.

Vrijedi zabilježiti i da je u završnici za koprivnički sastav debitirao Mateo Kocijan koji je donedavno igrao Treću ligu u Tehničaru iz Cvetkovca.