FOTO Slaven Belupo uvjerljiv protiv Istre, Krstanović zabio svoj 99. HNL gol

Nakon nesretnog poraza na splitskom Poljudu od Hajduka 2:1, uz katastrofalno izvođenje jedanaesterca Lime u samom finišu utakmice za izjednačenje, nogometaši Slavena Belupa danas, u utorak, na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš ugostili su pulsku Istru 1961.

Utakmicu 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige Farmaceuti su bez problema riješili u svoju korist i tako gotovo i teoretski osigurali opstanak u prvoligaškom društvu. Rezultat je bio 3:0, a strijelci su bili Zirdum, Krstanović i Jeffren.

Istra je u prvim minutama nešto pokušavala, a onda je Stipićeva momčad u potpunosti zagospodarila terenom. Lijepo su igrali Farmaceuti i publika je to često nagrađivala gromoglasnim pljeskom.

Slaven Belupo poveo je već u 13. minuti. Goda je ubacio loptu pred vrata Duke, Bačelić Grgić glavom je pronašao Zirduma koji također glavom pogađa Istrin gol.

U 25. minuti već je 2:0. Nakon sjajnog ubačaja Bogojevića s desne strane, Krstanović majstorski glavom zabija svoj 99. prvoligaški pogodak.

Dvije minute kasnije ponovno slave domaći navijači. Nakon dodavanja raspoloženog Bogojevića, neumoljiv je Jeffren. Na odmor se otišlo, dakle, s uvjerljih 3:0.

Utakmicu je, prema službenim podacima, pratilo 502 gledatelja, od čega 25 gostujućih navijača Demona, i uglavnom svi pridržavali su se razmaka za razliku od domaćeg susreta i pobjede protiv Rijeke (1:0).

Do 67. minute nije bilo neke ozbiljnije prilike na Apašu u nastavku utakmice. Tada je iz daljine odapeo Bušnja, ali je vratar Ježina bio siguran i izbio loptu u korner.

Dvije minute kasnije opasan je bio kod domaćina Goda, ali blokiran mu je šut.

U 78. minuti Blagojević je snažno pucao s nekih 30-ak metara, ali lopta je otišla pokraj vratiju Ježine.

Imao je neke (polu)prilike Slaven potom za povećanje vodstva, ali nije bilo mirnoće u napadu, pogotovo kod Lime.

U 87. minuti Bušnja je opet zaprijetio za goste, ali Ježina je ponovno na visini zadatka. Udarac je okušao u sudačkoj nadoknadi i domaći napadač Šego, no bio je neprecizan.

Bilo je to to. Potpuno zaslužena pobjeda Farmaceuta.

Inače, bio je to četvrti međusobni susret ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. Prije ove utakmice i pobjede Farmaceuta, dvaput je bilo neriješeno, u Koprivnici 0:0 te u Puli 1:1 kada je za koprivničku momčad gol postigao Krstanović, dok je jednom slavila Stipićeva momčad, i to u Puli rezultatom 2:3. Precizni su bili dva puta Krstanović i jednom Puclin.

Slaven Belupo u idućem kolu u susjedskom derbiju gostuje u Varaždinu. Utakmica se igra u subotu, 4. srpnja, s početkom u 21.05 sati.