FOTO Slaven Belupo uzeo važne bodove Hajduku

U Koprivnici je u nedjelju odigrana utakmica 32. kola HT Prve lige u kojoj je Slaven Belupo ugostio splitski Hajduk.

Gosti su stigli s imperativom pobjede zbog borbe za naslov prvaka, ohrabreni trijumfom nad Dinamom u srijedu, ali i bez glavnih napadačkih aduta Marka Livaje i Nikole Kalinića koji su izostali zbog kartona.

Imali su gosti i drugih problema sa sastavom, no ni u domaćim redovima situacija nije bila idealna.

Kako se moglo očekivati, na jedinoj tribini koprivničkog stadiona bio je velik broj navijača Hajduka koji su pružili glasnu potporu svojim ljubimcima tijekom cijelog susreta.

Dvaput su Bijeli opasno zaprijetili u prvom poluvremenu. U 32. minuti Melnjak je nakon kornera glavom pogodio gredu, dok je u 44. minuti Hoxha blokirao opasan udarac Ljubičića nakon dodavanja Biuka.

U nastavku se igralo između dva šesnaesterca, bez pravih prilika za pogotke. Tako je svakome pripao po bod, a takav ishod najviše odgovara Dinamu…

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 0:0
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek Apaš’. Gledatelja 3000. Sudac: Fran Jović (Zagreb).
SLAVEN BELUPO (3-4-2-1): Sušak – Božić (od 79. Mlinarić), Paracki, Soldo – Kvržić, Marina, Goda, Hoxha (od 73. Brković) – Crnac (od 61. Zapata), Zvonarek – Krstanović (od 61. Tepšić). TRENER: Zoran Zekić.
HAJDUK (4-2-3-1): L. Kalinić – Mikanović, Katić, Elez, Melnjak – Fossati, Čolina (od 81. Simić) – Ljubičić, Krovinović, Biuk (od 58. Kačaniklić) – Mlakar (od 69. Lovrencsics). TRENER: Valdas Dambrauskas.

10. Hrv. dragovoljac 32 4 6 22 29 69 -40 18

REZULTATI 32. KOLA: Hrvatski dragovoljac – Šibenik 3:1, Istra 1961 – Lokomotiva 2:2, Rijeka – Osijek 3:1, Slaven Belupo – Hajduk 0:0, Gorica – Dinamo (nedjelja, 19.05).
PAROVI 33. KOLA: Hajduk – Hrvatski dragovoljac (petak, 18.00), Slaven Belupo – Gorica (subota, 17.00), Šibenik – Rijeka (subota, 19.05), Osijek – Istra 1961 (nedjelja, 17.00), Lokomotiva – Dinamo (nedjelja, 19.05).