Subota, 20. travnja 2024.

FOTO Spektakl u Cvetkovcu, Tehničar zabio gol Hajduku, oprostio se Kruno Lovrek

Bila je ovo i idealna prilika za oproštaj velikog napadača Krune Lovreka, koji je 'zbogom' igranju seniorskog nogometa rekao upravo u ogledu Tehničara kojeg sad trenira i bivšeg kluba Hajduka, s kojim je osvojio posljednji naslov prvaka

U Cvetkovcu je u srijedu odigrana povijesna utakmica šesnaestine finala Supersport Hrvatskog nogometnog kupa između Tehničara i Hajduka, aktualnog osvajača tog natjecanja.

Mnoštvo ljubitelja nogometa okupilo se na Starom bregu kako bi svjedočili velikom trenutku u povijesti četvrtoligaša iz Cvetkovca, mjesta od svega 153 stanovnika.

FOTO Pogledajte tko je sve došao u Cvetkovec na utakmicu Tehničara i Hajduka

Bila je ovo i idealna prilika za oproštaj velikog napadača Krune Lovreka, koji je ‘zbogom’ igranju seniorskog nogometa rekao upravo u ogledu Tehničara kojeg sad trenira i bivšeg kluba Hajduka, s kojim je osvojio posljednji naslov prvaka.

Lovrek je odigrao prvih 19 minuta, potom se oprostio uz prigodne poklone kapetana Hajduka Stefana Simića i gazde Tehničara Josipa Mađarića.

Gosti su stigli bez nekolicine važnih igrača poput Livaje, Awaziema, Eleza, Nikole i Lovre Kalinića, Grgića…

Domaćin je, naravno, bio izuzetno motiviran, mnogim njegovim igračima bila je to najveća utakmica u životu.

Na žalost Cvetkovčana, već u 7. minuti nakon kornera Atanasova loptu je u vlastitu mrežu spremio Vukonić.

Uslijedila su dva brza pogotka Mlakara, nogom i glavom nakon asistencija Kalika i Melnjaka u 23. i 25. minuti.

Hudak je u 32. minuti tukao iznad vratiju, kao i Bači u 39. minuti.

Hajduk je u 34. minuti ostao bez stopera Dimitrova koji je kao posljednji igrač obrane s leđa sapleo Bačija i zaustavio ga u prodoru prema Hajdukovim vratima.

U nastavku je Hajduk postigao još dva pogotka. Prvo je Vuković zabio glavom na asistenciju Lovrencsicsa, pa se Šarić prošetao i lijepo zabio za 0:5.

Domaćin ipak nije ostao bez počasnog pogotka. U 69. minuti Atanasov je srušio Draguljića, a iz kaznenog udarca konačnih 1:5 postavio je kapetan Tehničara Hudak.

TEHNIČAR – HAJDUK 1:5 (0:3)
CVETKOVEC – Igralište Stari breg. Gledatelja 4.000. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb).
TEHNIČAR: Malogorski – Ernečić (od 81. Balaško), Vukonić, Draguljić, Belovari – Hudak, Štritar (od 81. Tkalec) – Hlevnjak (od 62. Harambaša), Lovrek (od 19. Bači), Milek – Vrkić (od 62. Mesar). TRENER: Kruno Lovrek.
HAJDUK: Sentić – Lovrencsics, Simić, Dimitrov, Melnjak (od 46. Prpić) – Atanasov, Vuković (od 68. Eduok), Pukstas – Kalik (od 59. Krolo), Mlakar (od 59. Vrcić), Biuk (od 46. Šarić).
TRENER: Mislav Karoglan.
STRIJELCI: 0:1 Vukonić (7-ag), 0:2 Mlakar (23), 0:3 Mlakar (25), 0:4 Vuković (61), 0:5 Šarić (65), 1:5 Hudak (69-11 m).
CRVENI KARTON: Dimitrov (34 – prekršaj u izglednoj situaciji za pogodak).