FOTO SuperSport HNL: Slaven i Gorica podijelili plijen na Apašu

Trener Slavena Zoran Zekić nije mogao računati na veći broj prvotimaca zbog kartona i ozljeda, no svejedno su Farmaceuti na papiru bili favoriti protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva

Na Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ u Koprivnici u subotu je odigrana utakmice 24. kola SuperSport HNL-a između Slavena Belupa i Gorice.

Trener Slavena Zoran Zekić nije mogao računati na dio prvotimaca zbog kartona i ozljeda, no svejedno su Farmaceuti na papiru bili favoriti protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva.

U prvom dijelu najbolju priliku imao je domaćin u 8. minuti. Crnac je nakon dodavanja Manaja pogodio gredu.

Početkom nastavka Gorica je povela. Ndockyt je u 53. minuti uposlio Mitrovića koji je pobjegao domaćoj obrani i pogodio za 0:1.

U 60. minuti stiglo je izjednačenje. Iz auta je ubacio Bosec, Manaj je tukao, Radošević obranio, a lopta je stigla do Ante Crnca koji je iz blizine pogodio za izjednačenje.

Od 75. minute Farmaceuti su imali brojčanu nadmoć, Steenvoorden je isključen zbog starta đonom na gležanj Crnca.

Napadao je Slaven, ali nije stigao do pobjedničkog pogotka. Odličnu priliku imao je u posljednjim sekundama Božić, no Radošević je obranio njegov udarac…

SLAVEN BELUPO – GORICA 1:1 (0:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 613. Sudac: Ante Čulina (Zagreb).
SLAVEN BELUPO (3-5-2): Čović – Tepšić (od 80. Martinaga), Božić, Soldo – Bosec, Marina, Kocijan (od 71. Jambor), Mioč, Talys – Manaj (od 71. Krstanović), Crnac. TRENER: Zoran Zekić.
GORICA (4-4-2): Radošević – Tomečak, Steenvoorden, Bralić, Krizmanić – Mitrović, Ndockyt, Suk, Kapulica (od 46. Julardžija, od 79. Keita) – Jurić (od 46. Fućak), Matavž (od 79. Štiglec). TRENER: Željko Sopić.
STRIJELCI: 0:1 Mitrović (53), 1:1 Crnac (60),
CRVENI KARTON: Steenvoorden (75 – grubi prekršaj).

Varaždinci pobijedili Šibenčane, nakon teške ozljede na teren se vratio Postonjski

PAROVI 24. KOLA: Istra 1961 – Rijeka 0:2, Varaždin – Šibenik 2:0, Slaven Belupo – Gorica 1:1, Hajduk – Lokomotiva (nedjelja, 15.00), Dinamo – Osijek (nedjelja, 17.30).