Varaždinci pobijedili Šibenčane, nakon teške ozljede na teren se vratio Postonjski

Varaždinci su, nakon pobjede u Osijeku, upisali nova tri boda na domaćem terenu protiv Šibenika.

Momčad Marija Kovačeka slavila je rezultatom 2:0.

Činilo se kako će prvih 45 minuta završiti bez pogodaka, međutim Varaždinci su u sudačkoj nadoknadi načeli šibensku mrežu. Brodić je bio strijelac. Teklić je s ubacio s lijeve strane, pronašao Šegu na drugoj vratnici čiji udarac završava u bloku, a na odbijenoj lopti najbrži je bio Brodić i zakucao ju u mrežu za vodstvo domaćina u foto-finišu prvog dijela.

Drugi pogodak pao je u 54. minuti. Drožđek je ostavio loptu za Teklića, koji se namjestio s vrha 16-erca i lijevom nogom neobranjivo pogodio gornji lijevi kut za povećanje vodstva Varaždina. Unatoč prilikama na obje strane, rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao.

Dodajmo i kako se krajem utakmice ulaskom s klupe pola godine nakon teške ozljede (lom noge) na teren vratio kapetan Varaždina Igor Postonjski.

Momčad Marija Kovačevića stigla je tako do 33 osvojena boda i barem privremeno drži četvrto mjesto na ljestvici, dok je Šibenik i dalje na devetom mjestu iznad posljednje Gorice.

Podsjetimo, u petak je Rijeka s 2:0 slavila protiv Istre 1961 u Puli, a danas je još na rasporedu utakmica između Slavena Belupa i fenjeraša Gorice.

PAROVI 24. KOLA: Istra 1961 – Rijeka 0:2, Varaždin – Šibenik 2:0, Slaven Belupo – Gorica (subota, 18.10), Hajduk – Lokomotiva (nedjelja, 15.00), Dinamo – Osijek (nedjelja, 17.30).