Srijeda, 8. svibnja 2024.

FOTO Tehničar uvjerljiv protiv Picoka, Borac i Koprivnica ispali, uspješna oba Radnika, golijada u Sokolovcu i Glogovcu

U srijedu su se igrali susreti osmine finala Županijskog kupa. Bilo je i više nego zanimljivih rezultata na nekim utakmicama

Pravi europski ritam pomalo hvata naše odabrane županijske nogometne klubove. Pod odabrane mislimo na one koji igraju Županijski kup. Prije dva tjedna igrano je prvo kolo u kojem je nekoliko klubova ispalo, među njima i ivanečka Sloga, a priključili su se Mladost Kloštar Podravski, Koprivnica, Ferdinandovac, Tehničar Cvetkovec, Borac Imbriovec i križevački Radnik.

U srijedu su se igrali susreti osmine finala Županijskog kupa.

Ferdinandovac je s 2:0 pobijedio sigečku Mladost. Iako su gosti igrali s devet igrača, domaćin to nije iskoristio za uvjerljiviju pobjedu. Strijelci za Ferdinandovac bili su Palaić i Karan.

Tehničar je u Cvetkovcu bio iznimno raspoložen i pobijedio je đurđevački Graničar s 5:1. Strijelci za momčad Romana Sovića bili su Dimović u 19. minuti, Hlišć u 45. i 54. minuti, Grubešić u 64. minuti i Delić u 84. minuti. Za Graničar je u 37. minuti s 11 metara precizan bio Šemper, a dodajmo i da za domaćina u 48. minuti najstrožu kaznu nije iskoristio Milek.

Četvrtoligaška Mladost Kloštar Podravski ugostila je trećeligaša Koprivnicu i nakon 90 minuta bilo je 0:0. Domaćin je u lutriji jedanaesteraca bio s(p)retniji i prošao dalje s rezultatom 3:2.

Pravu golijadu vidjeli smo u Sokolovcu gdje je domaći Sokol ugostio Miklinovec. Na kraju je Žuta podmornica slavila s 4:3.

Podravac iz Virja s 5:0 prošao je Rudar u Glogovcu, a branitelj naslova Borac iz Imbriovca igrao je protiv molvarske Mladosti. Gosti su nakon 1:1 u regularnom dijelu utakmice slavili sa 6:5 nakon jedanaesteraca.

Križevački Radnik dočekao je Tomislav iz Drnja i bio i više nego uvjerljiv sa 6:1, dok je Tomislav Radnik u Svetom Ivanu Žabnu s 2:0 bio bolji od Omladinca iz Herešina.