[FOTO] TREĆA LIGA Koprivnica u derbiju začelja bolja od Podravca, Križevčani slavili u Domašincu, Podravina primila šest komada u Varaždinu

U subotu su odigrane sve utakmice 17. kola u sjevernoj skupini Treće nogometne lige, a derbi začelja na rasporedu je bio u Đurđevcu.

Na terenu ŠRC-a ‘Vlado Lešćan – Duspe’ sastali su se nogometaši Koprivnice i Podravca iz Virja.

Koprivničanci su imali imperativ pobjede, a utakmicu su zbog radova na travnjaku glavnog terena Apaša morali igrati u obližnjem Đurđevcu. Nije to smetalo momčadi trenera Bojana Tucakovića, koja je ostvarila pobjedu rezultatom 2:1.

Povela je Koprivnica pogotkom Marka Radotovića s bijele točke u 10. minuti, a već u 17. nakon udarca Mateasa Delića lopta se odbila od vratnice te ju je potom u vlastitu mrežu smjestio igrač Podravca Vinicius. Do kraja su Virovci smanjili preko Jozića u 76. minuti, ali nisu uspjeli izbjeći poraz.

Video zapis izjava trenera Koprivnice Bojana Tucakovića i strijelca Marka Radotovića možete pogledati OVDJE.

Nogometaši Radnika Križevci ostvarili su vrijednu pobjedu na gostovanju kod Dinama u Domašincu, susret je završen rezultatom 2:4.

Pogotke za Križevčane postigli su Kyrylo Senko, Leon Lacić Klarić, Mihael Mladen i Hrvoje Mladen.

Varteks je u Varaždinu s visokih 6:0 svladao ludbrešku Podravinu, dok je u međimurskom derbiju vodeći Polet s 2:0 slavio kod Rudara u Murskom Središću.