Srijeda, 24. travnja 2024.

PRVA ŽNL Starigrad do vrha napunio mrežu Panonije, Kalinovac u golijadi bolji od Tomislava Radnika

Poveli su Peterančani, no nakon toga je uslijedio starigradski uragan te je osam komada završilo u mreži gostujućeg vratara

U subotu su odigrane prve dvije utakmice 16. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Starigrad je nakon dva poraza pred svojim navijačima napokon upisao pobjedu, i to kakvu. Svladao je petoplasiranu Panoniju sa čak 8:1. Poveli su Peterančani, no nakon toga je uslijedio starigradski uragan te je osam komada završilo u mreži gostujućeg vratara…

Povijesna je to pobjeda, nikad prije nije klub iz koprivničkog predgrađa ostvario ovako uvjerljiv trijumf na svom travnjaku.

Kruno Cvetković bio je strijelac za Panoniju u 8. minuti, dok su pogotke za Starigrad postigli Josip Šimunić (22), Domagoj Tušek (29), Damir Jambrušić (45, 55), Danijel Pavešić (70, 77), Marko Vitelj (84) i Petar Cenko (90+1).

Kalinovac je priredio nešto slično gostima iz Svetog Ivana Žabna, Tomislav Radnik dobio je šest komada, a susret je završen rezultatom 6:1.

Hat-trick za Kalinovac je postigao Janko Brlas (29, 71, 77), dvaput je pogodio ivan Ibriks (51, 65), a prvi je mrežu u 8. minuti zatresao Karlo Petrinić. Počasni pogodak za goste postigao je Matija Dimović u 87. minuti. Fotogaleriju s utakmice možete pogledati OVDJE.

U nedjelju prijepodne u Đelekovcu se sastaju Osvit i Graničar iz Đurđevca, dok u popodnevnom terminu od 16 sati igraju Mladost Sigetec – Lipa Hlebine, Tomislav Drnje – Miklinovec, Sloga – Močile (u Đelekovcu) te Drava (NP) – Bratstvo.