FOTO U dinamičnom susjedskom derbiju punom prilika Graničar i virovski Podravac u Đurđevcu odigrali neriješeno

Graničar Đurđevac – Podravac Virje. Dobra, borbena i brza utakmica dviju podjednakih momčadi. Prava prvenstvena derbi utakmica susjeda s puno šansi na jednoj i drugoj strani.

Prikazanom igrom Virovci su bili bolji, a Graničarevi mladići možda i pomalo zbunjeni i zatečeni brzom igrom i kombinatorikom gostiju koji do ove utakmice nisu imali ni boda. Na kraju, bilo je 1:1.

Već u 4. minuti utakmice, nakon silovitog i brzog napada, s desne strane slijedi ubačaj na lijevu stranu do usamljenog Lea Kovačića koji izbija pred vratara Vlašička, sam i neometan, no golman Picoka vrhunski zaustavlja njegov dobar i jak udarac.

Virovci nastavljaju u istom tempu i već u 8. minuti postižu pogodak za vodstvo. Nakon krivog i kratkog dodavanja Topolčića, najiskusnijeg igrača na terenu, prema iznenađenom golmanu Vlašičku, ponuđenu prigodu iskorištava agilan napadač Virovaca Eugen Jelić Balta te rutinerski zabija.

Mladi Picoki uzvraćaju 10-ak minuta kasnije te izjednačavaju rezultat. Nakon majstorskog prodora Zvonimira Fusića u kazneni prostor Virovaca te solidnog šuta prema golu s 10-ak metara na odbijenu loptu natrčava jedan od najboljih na terenu Sabol i zabija za izjednačenje.

Siloviti napadi Virovaca nastavljaju se do kraja poluvremena, s povremenim bljeskovima Picoka, no rezultat ostaje nepromijenjen.

Početkom i u nastavku drugog poluvremena bude se i Picoki te stvaraju nekoliko odličnih prilika od strane odličnog Zvonimira Fusića i Igora Sabola, no ne uspijevaju zabiti.

U 72. minuti, nakon odličnog “podvaljivanja” Nikšića, Sabol u odličnoj prilici ne zabija. Igrači Graničara nastavljaju istim tempom te u 77. minuti, nakon ulaska Zvonimira Fusića u kazneni prostor, dolazi do rušenja napadača Graničara od strane Giljana te sudac dosuđuje jedanaesterac za Picoke. Izvođenja se prihvaća iskusni Krešimir Žagi te zapucava loptu iznad virovskog gola.

Nakon promašenog jedanaesterca, Virovci stvaraju niz prilika za vodstvo i pobjedu, no nisu uspjeli realizirati svoju dobru igru. Kada se sve zbroji i oduzme, 1:1 vjerojatno je bio i najrealniji ishod utakmice.

Ostale rezultate i najnoviji poredak na ljestvici nakon nekompletnog 13. kola u Trećoj HNL Sjever možete pogledati OVDJE.

GRANIČAR ĐURĐEVAC – PODRAVAC VIRJE, Foto: Robert Rodman