Utorak, 16. travnja 2024.

FOTO Velika pobjeda Slavena Belupa u Velikoj Gorici

Nogometaši Slavena Belupa ostvarili su veliku pobjedu u utakmici 24. kola HT Prve lige na gostovanju u Velikoj Gorici.

Farmaceuti su dobro reagirali nakon slabe partije u Splitu te su uvjerljivo svladali Goricu, kojoj je to bio peti poraz u nizu, što joj je negativni rekord u HNL-u.

Sve je krenulo idealno za Slaven, jer je već u 2. minuti Mihail Caimacov s 25 metara dobro naciljao i pogodio donji desni kut. Asistencija se piše Mariju Marini.

Rano vodstvo je u 10. minuti povisio igrač u crnom dresu s brojem 10, Lovro Zvonarek. Ovaj 16-godišnji igrač kojeg je već kupio Bayern spremio je odbijanac nakon što je obrana Gorice blokirala udarac Hansela Zapate.

Trijufm gostiju iz Koprivnice potvrdio je Mario Marina iz kaznenog udarca u 56. minuti, kojeg je sudac Ivan Bebek opravdano dosudio nakon što je Aleksandar Jovičić rukama u prodoru srušio Brunu Bogojevića. Ujedno je kapetan Gorice zaradio i izravni crveni karton.

Do kraja je Slaven rutinski korntolirao zbivanja na terenu, vratar Ivan Sušak prvi put je sačuvao čistu mrežu u HNL-u, a debitantski je nastup u Prvoj HNL zabilježio mladi stoper Novak Tepšić.

U sljedećem kolu Slaven Belupo dočekuje Hrvatski dragovoljac. Utakmica se igra sljedećeg petka u 18 sati u Koprivnici.

Mario Marina
Mario Marina // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

GORICA – SLAVEN BELUPO 0:3 (0:2)
VELIKA GORICA – Stadion HNK Gorica. Gledatelja 500. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).
GORICA (3-1-4-2): Kotarski – Steenvoorden, Jovičić, Krizmanić (od 46. Keita) – Babec – Muhammed, Pršir (od 62. Suk), Kalik, Mitrović (od 73. Fruk) – Cruz (od 46. Stojanovski), Atiemwen (od 76. Benito).
SLAVEN BELUPO (3-4-1-2): Sušak – Božić (od 85. Tepšić), Paracki, Soldo – Kvržić, Marina (od 80. Liklin), Caimacov, Goda – Laušić (od 53. Brković) – Zvonarek (od 53. Bogojević), Zapata (od 80. Hoxha). TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 0:1 Caimacov (2), 0:2 Zvonarek (10), 0:3 Marina (56-11 m).

10. Hrv. dragovoljac 23 2 4 17 22:54 10
PAROVI 24. KOLA: Gorica – Slaven Belupo 0:3, Hrvatski dragovoljac – Hajduk (subota, 15.00), Istra 1961 – Osijek (subota, 17.05), Rijeka – Šibenik (nedjelja, 15.00), Dinamo – Lokomotiva (nedjelja, 17.05).