[FOTO, VIDEO] HNL: Slaven Belupo u uzbudljivoj utakmici izgubio od Lokomotive

U Koprivnici je u subotu odigrana prva utakmica 25. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Slavena Belupa i Lokomotive.

Odmah na početku hladan tuš za domaće navijače. S desnog boka ubacio je Bartolec, Boras je kiksao, a Čop mirno poentirao za 0:1.

U 21. minuti veliki propust napravio je i drugi Slavenov stoper, Međimorec, koji je glavom nakon ubačaja Canjuge iz slobodnog udarca matirao svog vratara za 0:2.

Reagirao je Ferenčina nakon pola sata (ne)igre te je umjesto Borasa i Agbekpornua uveo Štefulja i juniora Jagušića.

Na poluvrijeme su gosti otišli s dva pogotka prednosti, a mogli su i povećati vodstvo, dok je Slaven ostao bez prave prilike.

Sve se promijenilo u nastavku. Prvo je u 47. minuti Jagušić pogodio gredu, a odbijenu loptu Štrkalj iz blizine smjestio u mrežu za 1:2.

Zaigrao je Slaven bolje nakon tog pogotka te je u 64. minuti stiglo i izjednačenje. Iz kornera je ubacio Murić, a Pllana je glavom zabio za 2:2.

Ipak su gosti opet došli do nove prednosti u 73. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Čop nakon prekršaja Pllane na Šotičeku.

I to je bilo sve, gosti idu kući pjevajući, kriza Slavena Belupa se nastavlja, a slijede Dinamo i Rijeka…

Od 17.10 u Splitu se sastaju Hajduk i Istra 1961.

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 2:3 (0:2)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 885. Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec).
SLAVEN BELUPO: Sušak – Pllana, Boras (od 33. Štefulj), Međimorec, Bosec – Liber (od 90. Hlevnjak), Agbekpornu (od 33. Jagušić) – Murić (od 81. Šuto), Mioč, Šakota (od 46. Nongoh) – Štrkalj.
TRENER: Roy Ferenčina.
LOKOMOTIVA: Šubarić – Bartolec, Kalaica, Matić (od 75. Žilinski), Leovac – Marić, Fetai (od 75. Bošković) – Canjuga (od 61. Kastrati), Mudražija, Šotiček – Čop .
TRENER: Silvijo Čabraja.
STRIJELCI: 0:1 Čop (5), 0:2 Međimorec (21-ag), 1:2 Štrkalj (47), 2:2 Pllana (64), 2:3 Čop (73-11 m).