Subota, 20. travnja 2024.

FOTO Županijski kup: Tehničar iz Cvetkovca i Radnik Križevci do vrha napunili mreže protivnika i izborili finale

U srijedu su odigrane uzvratne utakmice polufinala Kupa Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije.

U prvim ogledima prije dva tjedna Radnik Križevci je u Virju u obračunu trećeligaša bio bolji od Podravca s 3:1, dok je u sudaru članova Četvrte lige Tehničar slavio u Ferdinandovcu rezultatom 4:1.

Ulogu favorita Križevčani i Cvetkovčani opravdali su i u uzvratu. Radnikovci su pobijedili Podravac rezultatom 4:0, a Tehničar je razbio Ferdinandovac s čak 6:0.

U Križevcima mrežu Virovaca načeo je Luka Vinski u 15. minuti, a potom je dva gola postigao Marko Nikolić, u 19. i 41. minuti. Četvrti gol u mreži Podravca djelo je Gorana Dleska, a postigao ga je u 70. minuti.

Veliko slavlje Križevčana
Veliko slavlje Križevčana // Foto: NK Radnik Križevci

Tehničar je poveo u 34. minuti preko Luke Ernečića. Izvozao je gostujuću obranu i lako poentirao. U 57. minuti vidjeli smo i drugi gol domaćina. Mrežu je iz slobodnjaka pogodio kapetan cvetkovečkog kluba Tomislav Hudak. Novi pogodak za Tehničar zabio je Filip Štritar, igrala se tada 67. minuta. Samo osam minuta kasnije u strijelce se upisao i Alen Milek. U 86. minuti gol je zabio i Dominik Draguljić, a samo minutu kasnije konačni rezultat postavio je Domagoj Drk. Kakva utakmica Cvetkovčana.

Finale će se igrati na Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ u Koprivnici, a datum odigravanja odredit će se narednih dana.

TEHNIČAR CVETKOVEC – FERDINANDOVAC, Foto: Zvonimir Markač