Utorak, 30. travnja 2024.

[FOTO] Županijski kup: Tehničar preokrenuo u Močilama, Kalinovac izbacio Koprivnicu

U srijedu su odigrane uzvratne utakmice četvrtfinala Kupa Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije.

Oko 400 gledatelja stiglo je u zapadno predgrađe Koprivnice kako bi po ne baš lijepom vremenu pogledalo uzbudljivu utakmicu Močila i Tehničara iz Cvetkovca.

Nakon što je prvi ogled završen bez pogodaka, u uzvratu na Močilskoj areni nije ih nedostajalo.

Domaćin je poveo već u 5. minuti golom Horvatinovića, a sredinom prvog poluvremena izjednačio je Dlesk. Nakon toga u završnici prvog dijela Horvatinović pogađa vratnicu, a Šantek odbijenu loptu šalje iznad grede.

Novo vodstvo Močilana stiglo je u 47. minuti, vratar Tehničara napravio je prekršaj na Drku, a Horvatinović je bio siguran realizator kaznenog udarca za 2:1.

Gosti su u preostalom vremenu ipak kreirali preokret. Prvo je Vrkić izjednačio u 66. minuti, a u 89. je Štritar postavio konačnih 2:3.

Nogometaši Radnika Križevci bili su uvjerljivi i u uzvratu u Imbriovcu, svladali su domaći Borac rezultatom 1:4.

Strijelac za domaće bio je Mihael Babić u 16. minuti, dok su za goste pogađali Mihael Srbljinović (6′, 23′), Ivo Vukić (67′) i Mihael Mladen (88′).

Iznenađenje je kreirao županijski ligaš Kalinovac koji je potvrdio dobru formu u proljetnom dijelu sezone te je nakon remija u prvom susretu svladao četvrtoligaša Koprivnicu u uzvratu pred svojom publikom i tako potvrdio plasman u polufinale.

Gosti su nastupili u kombiniranom sastavu zbog većeg broja ozlijeđenih igrača te su pokazali premalo za prolaz među četiri najbolja. Pobjednički pogodak za Kalinovčane postigao je Goran Bošnjak u 70. miniti.

Na Parku prinčeva u Drnju nije bilo pogodaka, Ferdinandovac je s pobjedom u prvom susretu eliminirao lanjskog finalista Tomislav.