Nedjelja, 28. travnja 2024.

Gorica preokretom do pobjede protiv Dinama, Varaždin i Lokomotiva podijelili bodove

Nakon što su u petak Rudeš i Slaven Belupo odigrali bez pogodaka, što se golova tiče ništa puno bolje nije bilo i u subotnjim susretima 12. kola SuperSport HNL-a.

Varaždin i zagrebačka Lokomotiva odigrali su također bez golova, dok je susret između Gorice i zagrebačkog Dinama u Velikoj Gorici završio rezultatom

Poveo je Dinamo u 63. minuti preko kapetana Arijana Ademija, a izjednačio je Nikola Vujnović u 70. minuti, samo minutu nakon što je ušao u igru.

Hrabra Gorica šokirala je Dinamo u 92. minuti kada je pobjedu domaćinu donio Ante Matej Jurić.

Gorica je prvi put u povijesti HNL-a pobijedila Dinamo. Uspjela je to u 22. pokušaju, i to protiv svog bivšeg trenera Sergeja Jakirovića, koji proživljava teške dane na klupi Dinama.

Ostale utakmice na rasporedu su u nedjelju. U Puli Istra dočekuje u susjedskom derbiju Rijeku, dok će Hajduk ugostiti na splitskom Poljudu Osijek koji dolazi s novim-starim trenerom Zoranom Zekićem.

PAROVI 12. KOLA: Rudeš – Slaven Belupo 0:0, Varaždin – Lokomotiva 0:0, Gorica – Dinamo 2:1, Istra 1961 – Rijeka (nedjelja, 15.00), Hajduk – Osijek (nedjelja, 18.00).