Hajduk slavio u Puli i zadržao lijepu bodovnu prednost ispred Rijeke i Dinama na vrhu HNL-a

U subotu je Rijeka s 2:0 slavila u Varaždinu, a zanimljiv je i sadržajan bio ogled u kojem je Dinamo svladao Osijek s 2:1 odlučujućim pogotkom Gabriela Vidovića u 90. minuti

Kompletirano je i 16. kolo SuperSport HNL-a.

Na prepunom stadionu Aldo Drosina u Puli splitski Hajduk, vodeća momčad prvenstva, pobijedio je u nedjelju domaću Istru rezultatom 2:0.

Hajduk je poveo u 14. minuti. Diallo je ubacio s lijeve strane, a lopta je došla do Sahitija na drugoj vratnici, koji ju je desnom nogom iz prve zakucao u suprotnu malu mrežu. Majkić je njegov udarac ispratio pogledom.

Igrala se dosta dinamična, na trenutke i prežustra utakmica. Istra je imala neke svoje prilike, ali Hajduk je bio opasniji i konkretniji i upisao nova tri boda za održavanje lijepe prednosti ispred Rijeke i Dinama, koji imaju jednu, odnosno dvije utakmice manje od momčadi Mislava Karoglana.

Drugi pogodak na utakmici postigao je Livaja u 90. minuti s 11 metara. Lopta je okrznula Hujberovu ruku, a sudac Čulina pokazao je na bijelu točku. Kapetan Hajduka bio je siguran za veliko slavlje Splićana u Puli.

Hajduku je ovo šesta uzastopna pobjeda, uključujući Kup i prvenstvo. Ujedno, to je i šesta pobjeda otkako se na klupu vratio Mislav Karoglan, koji je stopostotan u novom mandatu.

U subotu je Rijeka s 2:0 slavila u Varaždinu. Rijeku je u vodstvo doveo Banda (13′), dok je drugi pogodak na utakmici bio autogol Škaričića (53′).

Zanimljiv je i sadržajan bio ogled u kojem je Dinamo svladao Osijek s 2:1 odlučujućim pogotkom Gabriela Vidovića u 90. minuti.

Plavi su, nakon Osijekova izjednačujućeg gola u 75. minuti, svim snagama žestoko jurili pobjedonosni pogodak koji je osvanuo u samom smiraju utakmice. Ljubičić je zavrnuo s lijeva, lopta je okrznula nekog u osječkoj obrani, doletjela na “drugu vratnicu” do Vidovića koji je silovito potegnuo i “proparao” mrežu za pobjedu. Loptu je tek nakratko uspio okrznuti osječki branič Zebec, ali nije uspio spriječiti pogodak.

Akciju za prvi Dinamov pogodak u 24. minuti pokrenuo je Mišić s lijeve strane da bi, nakon duplog pasa s Petkovićem, kratko proslijedio Dariju Špikiću. On se vješto okrenuo, pritom ga je malo omeo Petar Pušić dodirnuvši loptu, ali natrčao je Marko Bulat pa s 15 metara torpedirao u sami donji kut.

U 75. je minuti izjednačio osječki tinejdžer Matković. Spretno je u polukontri prihvatio dubinsku loptu koju mu je efektno servirao Pušić. Mladi je napadač potom zaobišao vratara Zagorca koji je istrčao izvan kaznenog prostora i bez poteškoća poslao loptu u prazan gol za 1:1.

Još u petak Slaven Belupo s 3:1 je pobijedio Lokomotivu u Kranjčevićevoj. Farmaceuti su poveli u 14. minuti. Hoxha je promiješao obranu Zagrepčana i sjajno pucao, a lopta se od Kalaice odbila u mrežu.

Lokomotiva je izjednačila u 24. minuti. Nakon gužve zabio je Šotiček. Ubacio je Leovac, Sušku je ispala lopta i Šotiček ju je pospremio u gol.

Slaven Belupo je ponovno došao u vodstvo u 38. minuti. Štrkalj je pogodio vratnicu, lopta se odbila do Mioča koji je iz teške pozicije pucao glavom. Čavlina je odbio tu loptu, ali sudac je označio da je ona već prešla crtu. Veliko slavlje Farmaceuta.

Pobjeda je potvrđena u trećoj minuti sudačke nadoknade. Šakota je ukrao jednu loptu nespretnoj obrani Lokomotive i sjurio se sam prema golu. Zabio je u suprotni kut.

– Svaka čast mojim igračima. Držali su se dogovorenog od prve do zadnje minute i na kraju zasluženo osvojili sva tri boda. Radili smo odlično u prvenstvenoj pauzi i to nam se vratilo – istaknuo je nakon slavlja protiv Lokomotive trener Farmaceuta Roy Ferenčina.

U nedjelju navečer susreli su se još Gorica i fenjeraš Rudeš u Velikoj Gorici, a domaćin je slavio s uvjerljivih 3:0.

Turopoljci su posao obavili u prvom poluvremenu postigavši sva tri gola, a strijelci su bili Nikola Vujnović (16) i Nizozemac Sven Blummel (36, 45+3).

PAROVI 16. KOLA: Lokomotiva – Slaven Belupo 1:3, Varaždin – Rijeka 0:2, Dinamo – Osijek 2:1, Istra 1961 – Hajduk 0:2, Gorica – Rudeš 3:0.