Srijeda, 8. svibnja 2024.

Odlični Slaven Belupo slavio protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj

Momčad Roya Ferenčine s 3:1 pobijedila je u odličnoj utakmici domaću Lokomotivu

Nogometaši Slavena Belupa upisali su važna tri boda na gostovanju u Kranjčevićevoj u sklopu 16. kola HNL-a.

Momčad Roya Ferenčine s 3:1 pobijedila je u odličnoj utakmici domaću Lokomotivu.

Farmaceuti su poveli u 14. minuti. Hoxha je promiješao obranu Zagrepčana i sjajno pucao, a lopta se od Kalaice odbila u mrežu.

Lokomotiva je izjednačila u 24. minuti. Nakon gužve zabio je Šotiček. Ubacio je Leovac, Sušku je ispala lopta i Šotiček ju je pospremio u gol.

Slaven Belupo je ponovno došao u vodstvo u 38. minuti. Štrkalj je pogodio vratnicu, lopta se odbila do Mioča koji je iz teške pozicije pucao glavom. Čavlina je odbio tu loptu, ali sudac je označio da je ona već prešla crtu. Veliko slavlje Farmaceuta.

Pobjeda je potvrđena u trećoj minuti sudačke nadoknade. Šakota je ukrao jednu loptu nespretnoj obrani Lokomotive i sjurio se sam prema golu. Zabio je u suprotni kut.

Ovom pobjedom Slaven Belupo skočio je na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice.

PAROVI 16. KOLA: Lokomotiva – Slaven Belupo 1:3, Varaždin – Rijeka (subota, 15.00), Dinamo – Osijek (subota, 17.30), Istra 1961 – Hajduk (nedjelja, 15.00), Gorica – Rudeš (nedjelja, 17.10).